Genel
Giriş Tarihi : 01-10-2023 18:50

ASRİAD'ta Film Endüstrisinin toplum mühendisliği üzerindeki etkileri konuşuldu

ASRİAD Sakarya yönetimi ve üyeleri merhum Hababam Sınıfı’nın yazarı Rıfat Ilgazı’n kızı Defne Ilgaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “Film Endüstrisinin toplum mühendisliği üzerindeki etkileri” konulu söyleşide biri araya geldi.

ASRİAD'ta Film Endüstrisinin toplum mühendisliği üzerindeki etkileri konuşuldu

Asrın İş Adamları Derneği ASRİAD Sakarya Şubesi Eğitim Komisyonu ASRİAD Yönetimi ve üyelerine yönelik ‘Film Endüstrisinin toplum mühendisliği üzerindeki etkileri’ konulu bir söyleşi düzenledi. Teknokent konferans salonunda gerçekleşen söyleşiye Hababam Sınıfı’nın yazarı Rıfat Ilgazı’n kızı Defne Ilgaz konuşmacı olarak katıldı.

Bakmak ile görmek

Eğitim Sosyal Hukuk İşleri Komisyonu Başkanı Enes Öztürk’ün açılış konuşması ile başlayan söyleşide Defne Ilgaz, bakmak, bakış açımızı değiştirerek görmek. Bakmak ile görmek arasındaki büyük farkı dile getirmek amacı ile Film Endüstrisinin toplum mühendisliği üzerindeki etkilerini anlattı.

Teşekkür etti

ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal ise yaptığı konuşmasında, “ASRIAD Sakarya olarak, İnsana Dokunan Sivil Toplum Anlayışı İle Eğitim Komisyon Başkanlığımız tarafından düzenlenen, Sayın Defne Ilgaz Hocamızın anlatımlarıyla film endüstrisinin toplum mühendisliği üzerindeki etkileri konulu söyleşimizi gerçekleştirdik. Değerli Hocamıza aktarmış olduğu çok kıymeti bilgiler için teşekkür ediyorum. Söyleşinin düzenlenmesinde emeği geçen komisyon Başkanımız Sayın Enes Öztürk’e Söyleşiyi ilgiyle takip eden kıymetli ASRİAD mensuplarımıza teşekkür ederim.

Maskeleri arkasındaki gerçekler

Bu gün bu söyleşimizde günlük hayatımızda izliyoruz ama ne izliyoruz. Bakış açısını değiştirerek görmek. Bunların film endüstrisi üzerindeki detaylarını, Toplumumuza verilmek istenen sübliminal mesajları, Aile bütünlüğümüzü tehlikeye sokacak gayri ahlaki modellemeleri, bu modellemelere karşı nasıl kendimizi, ailemizi, çocuklarımızı ve gelecek nesillerimizin korunması ne şekilde mücadele edilmeli ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olduk. Günümüzde film, sinema ve dijital platformlar aracılığıyla bizlere nelerin subliminal mesajlarla iletilmeye çalışıldığını , bu mesajların günlük hayatımızdaki yansımalarını dinleme fırsatı yakaladık, Değerlerimize sahip çıkmak için el birliği ile mücadele etmeliyiz.” dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni