Genel
Giriş Tarihi : 09-06-2022 13:36   Güncelleme : 09-06-2022 13:36

Başkan adayı Semih TUNA: Ezber bozacağız!

Sakarya İli Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkanlık seçiminin güçlü adayı Semih Tuna, seçimlerin herkesin hayrına olacak şekilde geçmesini temenni etti

Başkan adayı Semih TUNA: Ezber bozacağız!

Sakarya İli Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkanlık seçiminin güçlü adayı Semih Tuna, seçimlerin herkesin hayrına olacak şekilde geçmesini temenni etti.

Daha önce uzun yıllar Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birlik Başkanlığı yaptığını ve 8 yıl Ankara genel merkez binasında idarecilik görevini yürüttüğünü belirten Başkan adayı Semih Tuna, mevcut yönetimin miladını doldurduğunu kaydetti.

”Üretim can çekişme noktasına geldi”

Şu anki mevcut yönetim göreve geldiğinde günlük 80 ile 100 ton arası süt toplandığına işaret eden Tuna, ” Şu anki mevcut yönetim 3 dönemdir görev yapıyor. Geldikleri noktada şu an için süt üretimi günlük 18-20 tona kadar düştü. Bunun en başlıca sebebi de yeteri kadar özverili çalışmamalarından kaynaklanıyor. Burada çok büyük ihmaller söz konusu ve geldiğimiz noktada ülkemizin içinde bulunduğu krizle birlikte hepsi bir araya toplandığında, yıllardan beri idare ettikleri pozisyonlar ortadan kaybolmuş ve artık üreticiye cevap veremez duruma gelmişlerdir.” dedi.

”Gerçeklerle yüz yüzeyiz”

Çok ciddi mağduriyetlerin yaşandığını ve bunları göz önünde bulundurarak yeni bir oluşumun görev yapmasının kaçınılmaz olduğuna değinen Başkan adayı Semih Tuna, gelinen noktada bir yönetim kurulu oluşturduklarını belirterek, “Burada bir yönetim var ve bu yönetimin çok ciddi ihmalleri var. Artık konu öyle bir yere gelmiş ki bu saatten sonra bu ihmalleri sistem taşımıyor. Buraya taze bir kan ve oluşum lazım.” şeklinde değerlendirdi.

”Hem üretici hem de tüketici memnuniyetini sağlayacağız”

Mevcut kayıtlı üye sayılarının1200 olduğunu ve önemli olanın tüm üyelerin birliğe sahip çıkması gerektiğine vurgu yapan başkan adayı Semih Tuna, aksi takdirde planlanan her ne olursa olsun başarma şanslarının çok daha az seviyelerde işleyeceğine dikkati çekerek adaylık süreciyle alâkalı değerlendirmelerde bulundu:

“Bizim daha önce damızlık sığır yetiştiriciliği birlik başkanlığı yaptığımız dönemlerle birlikte gerek bürokrasiyi gerekse de bu işlerdeki tecrübemizden dolayı arkadaşlar başkan adayı olarak bizi uygun gördüler. Biz de buna olumlu yaklaştık ve mevcut durumları da göz önüne alarak bir liste hazırladık. Haziran ayının 20’sinde Can Düğün Salonunda saat 12.00’de birliğin genel kurulu olacak. Şu anda gerekli saha çalışmalarına ağırlık verdik.”

Yönetim Kurulu İsim Listesi:
Başkan adayı Semih Tuna
Şaban Süleyman
Zeki Uzun
Mesut Şentürk
İlyas Balcılar

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni