Genel
Giriş Tarihi : 16-01-2024 15:21

Başkan Çolak: Bu menfur saldırıları lanetliyoruz

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehir Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak; “ Kuzey Irak’ta devam eden Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde, 22-23 aralık 2023 günü 12 kahramanımızı ve 12 ocak 2024 günü 9 kahraman askerimizi şehit olamasına sebep olan Bu menfur saldırıları lanetliyoruz.” dedi.

Başkan Çolak: Bu menfur saldırıları lanetliyoruz

Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak yaptığı yazılı basın açıklamasında: “Hiçbir insani ve ahlaki değeri olmayan, 40 yıldır alçak ve kalleşçe saldırılarına devam eden pkk terör örgütü, cani yüzünü son olarak kuzey ırak’da  devam eden pençe-kilit harekâtı bölgesinde, 22-23 aralık 2023 günü 12 kahramanımızı ve 12 ocak 2024 günü 9 kahraman askerimizi  şehit ederek göstermiştir. Bu menfur saldırıları lanetliyoruz. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanan aziz vatanımızın başı sağ olsun! bu topraklar ilelebet bize vatan olsun diye 21 vatan evladımız şehit oldu. 21  can, 21 evlat, 21  ocak.21  yiğit ! Bu büyük acıyla yandık kavrulduk, tüm türkiye yüreğinde hissetti. Üzüntümüz kadar öfkemiz de büyük. Bugün gün aymadı, güneş doğmadı cennet vatanımızın üstüne. Ateş düştüğü yeri değil, tüm Türkiye’yi yaktı.

Bugün milletin meclisinin önünden, meclise  sesleniyoruz; Eğer şehitlerimize bir vefa borcunuzun olduğunu düşünüyorsanız, Eğer bizlere karşı samimiyseniz, önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin içinde terör örgütünü destekleyen, kimlik yoksunlarını gazi meclisten çıkarın. Eğer bunları yapmazsanız; baş tutanın, başı kesilmedikçe bu terör bitmez. Eli kanlı bebek katili idam edilmedikçe bu terör bitmez. Siyasi uzantıları mecliste bulunduğu sürece  bu terör bitmez. Teröristlerin ve birinci derecede yakınlarının mal varlıklarına el konulmadıkça bu terör bitmez. Tüm işletme ruhsatları iptal edilmedikçe bu terör bitmez. Örgüt ve sempatizanlarının, siyasi uzantılarının, sosyal güvenceleri iptal edilmedikçe bu terör bitmez. Yurt dışında yaşayan ve teröre destek verenlerin ülkeye girişleri ve tatil yapmaları engellenmedikçe bu terör bitmez. Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast edenlerin ömür boyu siyaset yapmasına engel olunmaz ve tüm mal varlıklarına el konulmazsa bu terör bitmez. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere, terör uzantısı partilerin katılmasına izin verilirse bu terör bitmez. Kısaca ve özetle aynı hatalar yapılmaya devam edilirse bu terör bitmez. 90 yıllarda terörle  mücadele ederken,  o yıllarda  elimize doğan çocuklarımızı, bugün kucağımızda toprağa şehit vermemek için,  bu tedbirleri almanız şart olmuştur. Her şeyimizi sizlere borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz; Mübarek kanlarınızla yoğurduğunuz bu kutsal topraklarda , huzurla  uyumanız için  bizler, Emanet ettiğiniz vatanımızı, bayrağımızı ve mukaddesatımızı gelecek nesillere koruyarak teslim edeceğimize söz veriyoruz.”dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni