Siyaset
Giriş Tarihi : 29-09-2023 12:04

Başkan Gülümser'den Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva için taziye mesajı

23 Eylül'de Komaya giren bir süre tedavisi gören Azerbaycanlı milletvekili Ganire Paşayeva’nın tedavi gördüğü başkent Bakü’deki Merkez Klinik Hastanesi’nde hayatını kaybettiği duyuruldu.

Başkan Gülümser'den Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva için taziye mesajı

Ulusal Medya Haber Basın Eğitim Kültür Yardımlaşma Dayanışma Derneği Kurucu Lider Genel Başkanı, Vatan Ocakları Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Kurucu Lider Genel Başkanı, İslam Sancaktarları Ehlibeyt Sevdalıları Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği"Kurucu Lider Genel Başkanı Yılmaz Gülümser" Kurucu Lider Genel Başkan Yılmaz Gülümser başkanımız tanziye mesajı yayınladı. Gülümser Tanziye mesajında şu ifadelere yer verdi; "Vatan Ocakları Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Kurucu Lider Genel Başkan olarak 23 Eylül’de komaya giren Paşayeva’nın tedavi gördüğü başkent Bakü’deki Merkez Klinik Hastanesi’nde Perşembe akşam saatlerinde hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş oldum. Türkiye'nin gür sesi, hukukçu, hekim, gazeteci, yazar ve çok değerli Ganire Pasayeva vefatını derin üzüntüsü içindeyim. Kısa zamanda çok büyük başarılı işler yapan Ganire Pasayeva 'ya Azerbaycan'da uzman doktorların ve Türkiye'den giden Uzman doktorların Büyük müdahale ve önlemlerine rağmen kurtarılamadı.

Azerbaycan'lı Millet vekili ve aynı zamanda Millî Meclis'teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonunun üyesi olan Ganire Paşayeva’ya Türkiye'mizin ve Milletimizin güçlü sesiydi . Türkiye'nin gururu olan bizleri derinden etkileyen Ganire Paşayeva’ya kalbinizde her zaman yaşayacak. Başta ailesi olmak üzere. Candostumuz kardeş ülke Azerbaycan ve Türkiye'mizin başı sağolsun .Allahtan rahmet diliyorum Ruhu şad mekanı cennet olsun" dedi.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni