Genel
Giriş Tarihi : 07-07-2022 12:30   Güncelleme : 07-07-2022 12:30

BBP'li Başkan DADAŞ Kadın üye sayımız gittikçe çoğalıyor

LC Haber Ajansı ekibi, Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Kadın Kolları Sevda Dadaş ve yönetiminin misafiri oldu

BBP'li Başkan DADAŞ Kadın üye sayımız gittikçe çoğalıyor

LC Haber Ajansı ekibi, Büyük Birlik Partisi Sakarya İl Kadın Kolları Sevda Dadaş ve yönetiminin misafiri oldu. Özel davet üzerine gerçekleştirilen ziyarette yoğun ilginin yanı sıra keyifli bir sohbet ortamı oluştu. LC Haber ekibine açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi Sakarya Kadın Kolları Başkanı Sevda Dadaş, kadınların gerçekleri daha iyi görmesi ve beraberinde yorumlayabilmesindeki yolun gündemi takip etmekten geçtiğini söyledi.

Kadın Kolları olarak Sakarya’nın tüm bölgelerini dolaşmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Sevda Dadaş, kadınlar olarak siyaset arenasında hızla çoğaldıklarına dikkati çekerek, ’’Genelde kadınlara siyaset çok karmaşık geliyor ve bu sebeple de çok uğraşmak istemiyorlar, fakat esasen öyle değil.’’ dedi.

Kadınlar biz de varız diyorlar

Büyük Birlik Partisi de dahil olmak üzere birçok siyasi parti de çok fazla kadın olmadığına dikkati çeken Başkan Sevda Dadaş, durumun artık böyle olmadığının altını çizerek,’’ Fakat şimdi böyle değil, elimizden geldiği kadar kadınlar ile iletişim kurmaya, motive etmeyle birlikte yapacaklarına ilişkin yol göstermeye çalışarak destek oluyoruz. Kadın kolları olarak bir avantajımız da ziyaret ettiğimiz insanların mutfaklarına kadar misafir olabilmemizdir.’’ diye konuştu.

İmtiyaz Sahibi Levent Candan öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarete; LC Haber Ajansı Genel Koordinatörü Engin Kuvel, Yazı İşleri Müdürü Dilek Binay, Yönetim Kurulu üyesi Serdal Rodop ve LC Haber kadrosundan Kezban Kuzucuoğlu katılım sağladı.

Hiçbir gerçek gizli kalmaz

Sivil Toplum Kuruluşları ve resmî kurumlara il ve ilçe başkanlarının plan ve program dahilinde gittikleri ile kongreler düzenlediklerini, kadın kolları olarak kendilerinin de uygunluk durumlarına göre dahil olduklarını söyleyen Başkan Dadaş, kadınlar olarak siyaset arenasında çoğaldıklarını belirterek eğitim seviyesinin çok önemli olduğunu kaydetti. Dadaş, konuşmasında,’’ Her ne kadar eğitim seviyesi çok önemli olsa da kadınların gündemi takip etmeleri çok önem arz ediyor. Çünkü gerçekler her ne kadar bertaraf edilerek üzeri kapatılsa da günümüz zamanı ve teknolojisin de bunun artık pek ehemmiyeti kalmıyor. Gerçeklerin bir müddet sonra su üstüne çıkma gibi bir durumu var.’’ şeklinde değerlendirdi.

Kadınların bilinç seviyesine ayrı bir parantez açan Başkan Sevda Dadaş, bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında kadının bilinçlenmesinin çok büyük rolü olduğunu kaydetti ve eşlerini yönlendirebilecek derece de masaya yumruğunu vuran etkili kadınların olduğunu ve bu durumun yaş gruplarına göre değişkenlik arz ettiğini sözlerine ekledi.

BBP olarak herkese kapımız açık

Kadınların kırsal kesimlerde de aktif rol aldığını söyleyen Başkan Dadaş, birçoğunun hem beden hem de ruhen çalışma yürüttüklerini ve böyle olunca da daha verimli olduklarına ilişkin gözlem yaptıklarını belirterek,’ ’Biz BBP olarak Cumhur İttifakındayız. Diğer partilerin de yolu açık olsun. Biz hangi parti olursa olsun saygı duyuyoruz. Sonuçta herkesin fikri kendine; onaylayıp onaylamamanız halkın inisiyatifindedir. BBP partisi Sakarya kadın kolları başkanı olarak gönül rahatlığı ile söylüyorum: Biz tertemiz bir siyasi partiyiz ve herkese kapımız açıktır. Buyursunlar, çayımızı kahvemizi içmeye bekliyoruz.’’ dedi.

Sakarya’da girilmedik ev ile sıkılmadık el bırakmayacaklarını belirten Başkan Dadaş, gündüz vakitleri çok daha aktif çalışma yürüttüklerini söyledi ve: ‘’ Ben 18:30’da işten çıkıyorum. Hava kararana değin yani 21:30’a kadar 10 haneye ziyaret yaptığımızda bunlardan 5 aileyi aydınlatarak algı oluşturmayı başarabilirsek ‘damlaya damlaya göl olur’ misali kazanç sağlarız.’’ diye konuştu.

Bayramlar birlik ve beraberliğimizin simgesidir

Bayramların kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, özellikle ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın en güzel yolu olduğuna vurgu yapan BBP Sakarya Kadın Kolları Başkanı Sevda Dadaş,’’ Çok güzel bayramlarımız var, Kurban Bayramı da bunlardan biri. Allah hayırlısı ile inşallah bayrama çıkmayı ve güzel bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Küsler barışsın, herkes birbirine sarılsın, sevgi olsun, güzel şeyler olsun; siyaset arenası için de geçerli bu. Allah her şeyin hayırlısını versin.’’ şeklinde umut ve sevgi dolu mesajlar verdi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni