Genel
Giriş Tarihi : 27-05-2023 11:08

Büyük proje için imzalar atıldı

MY Otel Yatırım Danışmanlık Yeni Havaalanına marka bir otel kazandırmak adına düğmeye bastı.

Büyük proje için imzalar atıldı

Sakarya da faaliyet gösteren, büyük projelere imza atarak dikkatleri üzerine çeken, Türkiye’in bir çok turizm bölgesinde katmadeğer sağlayan MY Otel Yatırım Danışmanlık İstanbul Havalimanı'na marka bir otel kazandırmak adına anlaşmaya vardı. Dev otel projelerinde imzası bulunan MY Otel Yatırım & Yönetim Danışmanlık firması, şimdi de Arnavutköy / İstanbul’ da bulunan ve HDSN Turizm ve Otel İşletmeciliği A.Ş tarafından yapımı üstlenilen bir otel projesinin daha kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesi için, yatırımcı Nesim Aras, Doğan Çeçen, Süleyman Semetay ve Hamit Kaplan’la işletme danışmanlığı anlaşması yaptı.

Yapımının 18 ayda tamamlanması planlanan ve İstanbul Havalimanı'na oldukça yakın olan otel, 4 yıldızlı ve 100 odalı olarak havalimanı bölgesi misafirlerine hizmet verecek. Otelin zincir marka anlaşması, açılış öncesi ve sonrası tüm çalışmaları MY Otel Yatırım & Yönetim Danışmanlık firması tarafından yönetilecek ve yönlendirileceği öğrenildi.

Bölgede artan talep ve arz yetersizliği konularına değinen ve proje hakkında detaylı bilgiler veren MY Otel Yatırım & Yönetim Danışmanlık firması kurucu başkanı Mehmet Yüce şunları söyledi; “Otel projemiz lokasyon olarak çok doğru bir yerde konumlanmış durumda. Kapasite ve sınıflandırmamızı çok doğru planladık ve görüşmeye başladığımız Uluslararası zincir otel markalarından biriyle franchising anlaşması yaparak bölgenin önde gelen oteli olmayı hedefliyoruz. Bu görüşmelerde zaten sona yaklaştık. Yakında imza töreni ile bunu sektörümüze duyuracağız. Otelimiz  Arnavutköy şehir merkezinde, sosyal donatılara, avm, çarşı gibi alanlara çok yakın mesafede faaliyet gösterecektir. Ülkemizde yaşanan deprem felaketlerinden sonra projemizi daha da detaylandırarak, tüm güncel önlemleri alıyor ve uzun yıllar güvenle konaklama sağlanabilecek bir yapı haline getiriyoruz. Projenin onaylanmasına istinaden 18 ay gibi bir sürede de faaliyete geçmeyi planlıyoruz. Bu yatırımımızın hem kıymetli yatırımcılarımıza, bölgemize ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni