Genel
Giriş Tarihi : 18-11-2022 12:06   Güncelleme : 18-11-2022 12:06

Büyükşehir aday adayı Akkar şimdi ne yapıyor?

Sakarya’nın ilk kadın büyükşehir belediye başkan aday adayı şimdilerde neler yapıyor? Sakarya’nın tanınmış doktorlarından başarılı implant uzmanı Tuğba Akkar 31 Mart seçimlerinde Türkiye’de iki büyük şehir kadın adayından biri aynı zamanda en gençlerden biri olarak ulusal medya kuruluşlarında da ses getirerek şehrimizin gururu olmuştu

Büyükşehir aday adayı Akkar şimdi ne yapıyor?

Sakarya’nın ilk kadın büyükşehir belediye başkan aday adayı şimdilerde neler yapıyor?

Sakarya’nın tanınmış doktorlarından başarılı implant uzmanı Tuğba Akkar 31 Mart seçimlerinde Türkiye’de iki büyük şehir kadın adayından biri aynı zamanda en gençlerden biri olarak ulusal medya kuruluşlarında da ses getirerek şehrimizin gururu olmuştu.

Doktorluğunun yanı sıra idealist biri olan Akkar adaylık sırasında özellikle gördüğü ülkelerden topladığı ve yeni dizaynlar verdiği projeleri ve farklı vizyonuyla dikkatleri üzerine çekmişti. Sağlık turizmini ilk dillendirenlerden biriydi. Şimdilerde mesleğine devam eden aynı zamanda hem kendine hem insanlara faydalı olmak için her yönlü gelişimle ilgili araştırmalarına devam etmektedir. Akkar aynı zamanda tek başına çocuk büyüten bir anne. Özel hayatıyla ilgili 3 yıldır verdiği mücadelesinde adalet sisteminde geliştirilmesi gereken hususlar olduğunu özellikle aile mahkemelerinde pedagojik çalışmaların artırılması ve süreçlerin hızlandırılması gerektiğini gözlemlemiş. Kadınlarımızın duygusal, ekonomik ve fiziksel zayıflıklarının mahkemelere yansıdığını ve bunu en çok onları yetiştiren çocukları yani toplumun geleceğini etkilediğini dile getirdi. Kadın ve çocuk hakları konusunda çalışmaların artırılması gerektiğini söyledi.

Akkar; Bu ülke için yapmak istediklerini şöyle sıraladı;

“Mevcut yöneticilerimizin yaptıkları yatırımlarla (yollar, havalimanları, köprüler vs.) ülkemizin dünyada en hızlı gelişen ülkelerden biri haline getirdiler. Kendilerine bu konuda şükranı borç bilmeliyiz. Artık farklı alanlarda gelişmeye yönelmeliyiz.

Adaylığım sürecinde ekonomiyi canlandırmak için çeşitli projeler sunmuştum. Şimdi bunların detayına girmeyeceğim ama şunu söylemeliyim ki toprağa değen genç çiftçilere ihtiyacımız var. Üretim en başta; verimli topraklarımız olmak üzere her alanda artırılmalı. Gerekirse organize tarım birlikleri kurulmalı. Ülkemizin coğrafi ve tarihi güzellikleri dünyaya daha fazla duyurulmalı. Bu konuda reklam ve markalaşma çok önemli.

Ekonomik gelişim başarıyla gelir. Başarı da tabiki eğitimli ve sağlıklı psikolojiye sahip bir toplumla gelir. Bir sağlıkçı olarak en az beden sağlığı kadar toplumun zihin sağlığının arttırılması için gerekli çalışmalar yapılması gerektiğine inanıyorum. Bu konuda medya kuruluşlarının görevi de büyük. Televizyon kanallarında negatif içerikli (gündüz kuşağı programları, haberler, diziler vs.) programlar yerine rasyonel düşünceye yönlendiren programlara daha fazla yer verilmeli. Bu hem toplum sağlığı hem de dünyadaki imajımız için önemli.

Sağlık konusundaki gelişmelerde koruyucu hekimlik kısmının artırılması gerekiyor. Ve insanların düzenli spor, terapistler ve diyetisyenler konusunda teşviki artırılmalı.

Siyasetin vizyonunu yavaş yavaş değiştirilmeli. Siyasetçilerin halka daha yakın olması gerektiğini bisiklet süren, pazarda alışveriş yapan, birbirlerini sadece yapıcı yönde eleştiren siyasetçiler yetişmeli.

Çok değerli eski kültüre sahip bir toplumuz. Bunu yok etmeye başlayan sosyal medyadan özellikle gençlerimizi korumalıyız. Kültüre sahip çıkan aynı zamanda rasyonel düşünen bir nesil hedeflemeliyiz. Eğitim çok önemli. Mümkünse her semtte kütüphaneler olmalı.

Sanatın insan fıtratı üzerindeki olumlu etkisine değinen Akkar, son olarak sokaklarda çeşitli enstrümentaller çalan ressamlar olan bir ülke olmalıyız” diyerek sözlerini bitirdi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni