Genel
Giriş Tarihi : 04-04-2023 15:32

Dünya Yetimler Günü’nde anlamlı sergi

Dünya Yetimler Günü’nde anlamlı sergi. EKONOMİ Gazetesi Sakarya Bölge Temsilcisi Hasan Coşkun'un kişisel sualtı fotoğrafları sergisi 6 Nisan 2023 Perşembe günü Agora AVM’de açılacak.

Dünya Yetimler Günü’nde anlamlı sergi

Sakarya protokolünün de katılacağı serginin açılışı Adapazarı Agora AVM'nin giriş katında saat 15:00'de gerçekleştirilecek. Kar Metal SAWlutions ve ekonomi gazetesi katkılarıyla, Marmara ve Karadeniz’de çekilen fotoğraflardan oluşan serginin gelirleri Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (YÖÇEYDER) ile deprem bölgesindeki yetim ve öksüz çocuklara bağışlanacak. Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) üyesi olan Hasan Coşkun'un 2 yıl süren dalışları sonucunda 5 metre ile 40 metre arasında değişen derinliklerde yaşayan canlıların gündüz ve gece çekilmiş fotoğrafları sergilenecek.

Gazeteci-Yazar Hasan Coşkun’un, ‘Hayatlara Işık Olan Canlar’ temalı Su Altı Fotoğrafları Sergisi 6-13 Nisan 2023 tarihleri arasında her gün gezilebilecek.Su altındaki yaşamdan ilginç karelerin yer aldığı özgün bir çalışmanın ürünü olan ‘Su Altı Fotoğrafları Sergisi’ saat 11:00-23:00 arasında ziyaret edilebilecek. Dünya Yetimler Günü’nde açılışı yapılacak olan sergide 44 fotoğraf yer alacak.

Yetim çocuklara yönelik farkındalığın artırılması ve dünya gündeminden düşmemesi amacıyla İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2013 yılından buyana her yıl Ramazan ayının 15’nci günü Müslüman ülkelerde Dünya Yetimler Günü olarak anılıyor.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni