Siyaset
Giriş Tarihi : 23-01-2024 17:03

Erkan Azman: Türkiye 100 yılına yakışır bir şekilde Arifiye vaat ediyoruz

AK Parti Arifiye Belediye Başkan Aday Adayı Erkan Azman gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Erkan Azman: Türkiye 100 yılına yakışır bir şekilde Arifiye vaat ediyoruz

“Türkiye 100 yılına yakışır bir şekilde Arifiye vaat ediyoruz” diyen Azman, açıklamalarında şöyle devam etti;

Arifiye çok kozmopolit bir ilçe. Türkiye’nin her noktasından vatandaşlarımız var. Adaylık sürecinde, aday olacak kişinin bütün bu kesimlere hitap ediyor olması gerektiğini düşünüyorum. Arifiye’nin eksiklerini bilen ve bunları çözebilecek bir adayın gösterilmesi gerekiyor. Diğer siyasi partilerde birkaç aday netleşti. İnşallah tez zamanda bizim de AK Parti olarak adayımız belli olacak. Biz kendimize bu noktada güveniyoruz. Gerek sosyolojik olarak, gerek altyapı ve üstyapı, tarım, turizm ve yapı alanında kendimize güveniyoruz. Yeni, modern ve Türkiye 100 yılına yakışır bir Arifiye vaat ediyoruz. Yapılması gereken çok şey var Arifiye’de. Arifiye kasabadan ilçeye dönüştü. Maalesef hala birçok noktada hala kasaba görünümünde. Biz gerçek manada Türkiye 100 yılına yakışır bir şekilde Arifiye vaat ediyoruz.

"Arifiye’de yapacak çok işimiz var"

Ben Arifiye’de gençlik kollarındayken bomboş bir ilçeydi. Doğru düzgün bir yapı yoktu. O dönemden bugüne gelen yapılarda dahi ciddi sıkıntılar görüyorum ben. Ben özellikle görsele ve nizama çok özen veriyorum. Zaten şehircilik dediğimiz şey; görseliyle, nizamıyla, ulaşımıyla, alt yapısıyla, üst yapısıyla bir bütündür. Alt yapımızla alakalı ciddi problemlerimiz var. Şehir merkezimizde kaldırım, yol gibi eksikliklerimiz var. Parklarımız var ama ailelerin çocuklarıyla oturup yemek yiyeceği alanlarımız yok. Sosyal anlamda ve özellikle köylerimizde de aynı şekilde eksikliklerimiz var. Biz bütün eksikliklerimizi görüyoruz. Tarım şehriyiz, tarım ve özellikle seracılıkla alakalı ciddi yönlendirmelerimiz olacak. Tarım için 0 enerji tüketimiyle bütün Arifiye topraklarına yetecek yer altından çıkan sıcak suyumuz var.

"Gelir getiren projelerimiz olacak"

Kent konut ve kent arsa projelerimizle hem şehrimize modern yaşam konut alanları kazandıracağız, hem de şehrin ekonomik olarak bütün problemlerini aşacağız. Arifiye Belediyesi güçlü ekonomik yapısıyla hizmette coşan bir belediye olacak.5 yıl içinde bütün borcunu ödemiş, kasası dolu hizmet yarışında bir belediye vaat ediyoruz.

"Ulaşımla alakalı sil bastan çalışmalarımız olacak"

İlk etapta Adaray hemen çalışmaya başlayacak. Vatandaşlarımızın Adapazarı'na ulaşımında önemli bir kolaylık noktası olan Adaray'ın tekrar ringlere başlamasını vatandaşımız çok arzuluyor. Ulaşımda yeni hatlar yeni düzenlemeler için taslak çalışmaları yapıyoruz.

"Arifiye’ye yeni bir çehre kazandıracağız"

Artık alışveriş yapmak isteyen vatandaşlarımız bunun için Adapazarı veya Serdivan a gitmek zorunda kalmayacak. Tem otoyoluna cephe büyük bir alışveriş merkezi projemiz var. Hem otoyolu kullananlar hem de Arifiye halkımızın kullanımına sunacağımız bu tesis Türkiye’de örnek olacak.

"Arifiye Sakarya’nın sera öncüsü olacak"

Seracılık üzerinde çiftçimizi bilgilendireceğiz ve destekleme programları oluşturacağız. Arifiye Sakarya’nın sera öncüsü olacak. Turizmle alakalı maalesef geride kaldık. Sapanca gölü ve İl Ormanı dibimizde. Arifiyeli vatandaşların bile bilmediği çam ve kestane ormanlarımız var. Buraları turizme kazandırmak istiyoruz. Sanayiyle ilgili çalışmalarımız olacak. Arifiyeli gençlerimiz için nitelikli iş olanakları sağlayacağız. Bölgemizde faaliyet gösteren fabrikalar öncelikle bizim vasıflı gençlerimizi işe alacaklar.

"Arifiye’yi yeniden kalkındıracağız"

Biz hizmeti de eşit dağıttırma taraftarıyız. Bir yerde adamlar evine gidecek yol bulamazken, diğer yanda 5 yıl önce kaldırım yapılmış olmasına rağmen sıcak asfalt dökülerek yeniden kaldırım yapılıyor. Bence hizmet böyle olmaz, bu bir yanlıştır. Eşit bir şekilde hizmeti dağıtmak lazım. Öncelikle yol olmayan yerlere yolları yapacağız. Tabii ki kaldırım önemli ama önceliğimiz yol. Yol bittikten sonra kaldırımları yapacağız. Eşit bir şekilde hizmeti dağıtacağız.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni