Genel
Giriş Tarihi : 13-06-2023 20:37

Fetva ve İrşat ekibi; “Mekke’den Sakarya’ya Selam olsun”

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Hacda Fetva ve İrşat ekibinde okuyucu olarak görevlendirilen Sanatçı Ali Dursun Erzincanlı ve Cami Hocaları Mekke’den selam gönderdiler.

 Fetva ve İrşat ekibi; “Mekke’den Sakarya’ya Selam olsun”

2023 yılı Hac döneminde Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Hacda Fetva ve İrşad ekibinde Okuyucu, olarak görevlendirilen;  Orhan Camii İmamı Alaattin Beşel, Mithatpaşa Ulu Camii İmamı Ali Güzeldal Çamlıca Cami İmamı Yunus Balcı, Ayasofya Cami İmamı Bünyamin Topçuoğlu, Eyüp Sultan Camii İmamı Erhan Mete ve Sanatçı Ali Dursun Erzincanlı, Mekke’de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fotoğrafı sosyal medya hesaplarında paylaşarak altına; Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Hacda Fetva ve irşat ekibinde okuyucu olarak görevlendirildik.  Şu an Mekke’deyiz. Kurban Bayramından sonra inşallah Medine’ye geçeceğiz Türkiye’den gelen hacılarımıza bulundukları otellerde gerek vaaz, gerek Kuranı-Kerim, İlahi ve kasidelerle hizmet etmeye çalışacağız inşallah. Mekke’den selamlar” şeklinde not düştüler.

Diyanet'in açıkladığı takvime göre Hac çıkışları 2023 yılında 30 Mayıs-24 Haziran tarihleri arasında olacak. Dönüşler ise 3-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni