Genel
Giriş Tarihi : 26-05-2024 14:00

FOLKART Geleneksel Halk Oyuncular Gecesi Görkemli bir şekilde gerçekleştirildi

Gerek yurtdışında, gerekse yurt içinde katıldıkları yarışma, festival ve etkinliklerle adını sıkça duyuran ve ulusal ve uluslararası yarışmalarda büyük başarı elde ederek, aldığı birinciliklerle Türkiye'nin gururu olan FOLKART, Gülpınar Tesisleri'nde yoğun katılımlı dillere destan muhteşem "FOLKART Geleneksel Halk Oyuncular Gecesi" düzenledi.

FOLKART Geleneksel Halk Oyuncular Gecesi Görkemli bir şekilde gerçekleştirildi

Özel misafirler

Geceye katılan misafirler arasında; Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Kıral, Sakarya Devlet Konservatuvar Halk Oyunları Öğretim Görevlileri Kerem Cenk Yılmaz, Umut Erdoğan, Yiğit Hakan Ünlü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmeler Şube Müdürü Zafer Kotan'da yer aldı.

Gecede Folklorun Önemi Vurgulandı

Gecenin açılış konuşmasını yapan; İsmail Yaman, Aydoğan Enginler, Osman Kabataş, Sunay Oğuzhan, Barış Şahin ve Didem Kalkan'dan oluşan FOLKART'ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Duman, geceye katılan herkese teşekkür ederek, folklor kültürünün öneminden bahsetti. Duman ayrıca, FOLKART'ın geçmişine de değinerek kurumun yıllar içinde kazandığı başarıları ve kültüre yaptığı katkıları anlattı.

Yaşar Şahin'den Teşekkür Mesajı

İl dışında olması nedeniyle geceye katılamayan FOLKART kurucularından Yaşar Şahin, bir mesaj göndererek FOLKART Geleneksel Halk Oyuncular Gecesi'nin organizasyonu için başta yönetim kurulu olmak üzere geceye katılan tüm halk oyuncularına, ailelerine, kıymetli konuklara, basın mensuplarına ve FOLKART üyelerine en içten sevgilerini ve tebriklerini iletti. Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Sakarya'da halk kültürüne hizmet anlamında bir marka değerini yıllardır taşıyan FOLKART ailesi her türlü övgüyü fazlasıyla hak etmektedir. Halk kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasında yöresel kaynak kişilerin ve kurum kuruluşların işlevleri önemlidir. Bu vesileyle geceye katılan tüm konuklara ve sizlere bir kez daha teşekkür eder, iyi eğlenceler dilerim."

Geceye Damgasını Vuran Plaket Töreni

Gecede, FOLKART'ın faaliyetlerinde katkı veren isimlere plaketler takdim edildi. Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Suzan Bingöl'e, FOLKART Onursal Başkanı Sinan Çileli tarafından plaket sunuldu. Ayrıca, FOLKART'ın tanıtımında basın desteği veren Gazeteci-Yazar Levent Candan'a, FOLKART Başkanı Erol Duman tarafından plaket verildi.

Destekçilerine Teşekkürler

FOLKART'ın çalışmalarını sürdürebilmesi için salon desteği sağlayan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli Nazım Onur Hoşoğlu'na, Dernek Başkan Yardımcısı İsmail Yaman tarafından plaket takdim edildi. Ali Dilmen İlkokulu Müdürü Derya Karakavuz'a ise Emekli Okul Müdürü Turan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Sakarya Halk Oyunları Ekibi'nden Muhteşem Gösteri

Gece, folklor hocalarından ve önemli isimlerden oluşan Sakarya Halk Oyunları Ekibi'nin yöresel oyunlardan oluşan gösterisiyle sona erdi. Ekip, sergiledikleri muhteşem performansla geceye damgasını vurdu.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni