Siyaset
Giriş Tarihi : 27-04-2023 22:45

Genç Parti Sakarya Milletvekili Adaylarını tanıttı

Genç Parti (GP) İl Başkanlığı 28. Dönem Sakarya Milletvekili Adayları tanıtımı için Luxon Hotel’de kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

Genç Parti Sakarya Milletvekili Adaylarını tanıttı

İl Başkanı Av. Didem Görgülü’nün yönetim kurulu adına ev sahipliği yaptığı tanıtım toplantısına Genç Parti İl Yönetimi, Burçin Şahindur, Suat Doğan, Ali Kösele, Muhammet Karaoğlu, Murat Aktürk, Özgür Eker, Nüsret Ocakçı, Kerim Yapıcı ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

Kahvaltı ardından selamlama konuşması yapan İl Başkanı Av. Didem Görgülü; “Tertemiz ve şaibesiz değerli adaylarımızla birlikte öncelikle şunu söyleyeyim. Biz seçimin her boyutunda genç parti olarak varız. Adaylarımız zaten Sakarya üzerinde kendini kanıtlamış olan adaylar. parti Listelerine baktığınız zaman aradaki farkı ve donanımı sizde fark edeceksiniz. Genç Parti siyasetin ve seçimin her yerinde. Biz Genç Parti olarak bütün il başkanlarıyla koordineli bir şekilde deprem bölgesinden diğer bölgelere gelen misafirlerimiz de çok sıkı ve sürekli bir şekilde ilgilenmekteyiz. Biliyorsunuz ki yardımın ve desteğin sürekli olanı makbuldür yani o gün için orada bulunup ertesi gün gitmiş değiliz hala bile eksiklerini ve ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tabi bunu bir reklam malzemesi yapmak istemediğimiz için de bunu basınla paylaşmıyoruz.” dedi.

Görgülü konuşmasını, “Genel başkanımızın adaylığının kabul edilmesi hususu yani bu çok tartışma götürecek bir durum aday selahiyetle sahip olmayanlar aday yapıldı aday selâhiyetine sahip olanlar ne yazık ya da yapılmadı. Biz böyle olmasını istemezdik. Ancak biliyorsunuz değişen YSK üyeleri , YSK üyelerinin ne şekilde nasıl atandığı, YSK Üyelerinin hangi devlet büyüklerine karşı sorumlulukları olduğu, ki biz zaten her zaman partili cumhurbaşkanı olayına karşı çıkmış durumdayız. Ne kadar tarafsız olunabilirlerdi ki? Bu yarışta bizim de olduğumuz tertemiz adaylarla görev bilincinde olan vatanını seven milletvekili geliri ile alakalı bir ihtiyacı olmayan zaten her birisi alanında kartvizit sahibi olan milletvekili titrini kartvizitine de yazsın diye soyunmamış aksine vatana millete devlete halka nasıl hizmet edebiliriz nasıl bir faydamız Olabilir şeklinde birikimlerini meclise taşıyabilecek olan insanları seçtik listemizden çok da fazla bir başvuru vardı onların da kalbi kırılmasın ama tabii ki herkesi listeye alamıyoruz” diye tamamladı.

İnanç ve kararlılıkla çalışacağız

İl Başkanı Av.Didem Görgülü ardından GP 28. Dönem Sakarya Milletvekili Adayları sırası ile kendilerini tanıttı Genç Parti 1. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Burçin Şahindur; “Amacımız, danışmanı olduğum Genel Başkanımız Cem Uzan gibi bu ülkenin üretimine ve insanına faydalı olabilmektir. Cem Uzan’ın tek derdi bu vatanı sevmek. Bu vatan için her şeyini bıraktı isteseydi bir tane yabancı ortak bulsa hiçbir malına el konulmazdı. Yerli ve milli olduğu için saldırılara uğradı. Yılmadı Paris’ten kilometrelerce uzaktan muhalefete de muhalefetlik yapmayı öğretmeye başladı. Meşhur 128 Milyar Doları Türkiye’de ilk konuşan Sayın Uzan’dı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun takip ve taklit ettiği 418 Milyar EURO. Bunu da ilk dillendiren Cem Uzan’dı. Anayasamızın 101 ve 116’ıncı Maddeleri Türkiye’de ilk konuşan yine Sayın Uzan’dı. Türkiye’ye destek amaçlı 1 Trilyon Doları ülkemize getireceğini açıkladı. Bizim amacımız ülkemiz ve Sakarya İlimize faydalı olacak projeler üretip hayata geçirebilmek. Ben ve Milletvekili adayı arkadaşlarımla bu inanç ve kararlılık ile çalışacağız. “ dedi.

Gece gündüz çalışacağız

  1. Parti 2. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Suat Doğan; “ Yıllardır Genç Parti’ye hizmet etmekteyim. Beni Milletvekili Adaylığına layık gördüler başaracağımıza inanıyorum. Meclise girmeyi başaracağız. Gece gündüz çalışacağız” dedi.

Kimsenin şüphesi olmasın

Genç Parti 4. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Muhammet Karaoğlu “Aslen Pamukova’yım. Bizi bu göreve layık gören Genel Başkanımız Cem Uzana teşekkür ediyorum. Kimsenin şüphesi olmasın. Şayet TBMM’ye gidebilirsek elimizden geldiğince mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Genel Başkanımız buradaymış gibi

Genç Parti 5. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Burak Aktürk; “Kaynak operatörüyüm. Genel Başkanımız buradaymış gibi yılmadan usanmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Başarılı sonuçlar alacağız

Genç Parti 6. Sıra Sakarya Milletvekili Özer Eker ise; “ Vatanımıza milletimize hayırlı olsun. 14 Mayısta gerçekleşecek seçimlerde Sakarya ve ülkemiz genelin de başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Milletvekili adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Önümüz açık

Genç Parti 7. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Nüsret Ocakçı ise konuşmasında; ”Önümüz açık. Güzel günler bizi bekliyor. Bu seçimde başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Mücadelemize devam edeceğiz

Genç Parti 8. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Kerim Yapıcı konuşmasında; “Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisiyim. Genç Parti ilk siyasi partim. 8. Sıra Milletvekili Adayıyım. Mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni