Siyaset
Giriş Tarihi : 26-02-2024 11:51

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül seçim çalışmalarına başladı

Seçim çalışmalarına başlamadan önce baba evinde ailesiyle bir araya gelen İyi Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül, anne babasının hayır dualarını alarak seçim çalışmalarının startını verdi.

İYİ Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül seçim çalışmalarına başladı

Baba evinden Dernekkırı Sultan Abdülhamit Han Camii’ndeki Cuma Namazına geçen Ergül, namazın ardından camii cemaatiyle sohbet etti. İyi Parti Adapazarı Belediye Başkanı Türker Ergül’e İl Başkanı Ahmet Uçak ve Adapazarı meclis adayları ile ilçe yöneticileri de eşlik etti.

Namazın ardından Şemsiyeli Park ve Uzun Çarşı’ya geçen Türker Ergül ve ekibi, buradaki esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların ve esnafların isteklerini ve önerilerini dinleyen Ergül, göreve seçildiğinde hazırladığı projelerini anlattı, vatandaşlardan destek istedi. Ziyaretler sırasında İyi Parti’ye üye olan vatandaşlara parti rozeti takıldı.

Gün içinde Emekli Sağlık Çalışanları Derneği’ne de uğrayan Ergül ve ekibi, Dernek Başkanı Mahmure Çolak ve yönetiminin misafiri oldular.

Akşam programlarında ise; İyi Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül ve Adapazarı Belediyesi Meclis Adayları; Karadere ve Acıelmalı’ daki kahvehaneleri ziyaret ettiler. Buradaki vatandaşlarla sohbet eden Ergül’e vatandaşlar isteklerini ve beklentilerini anlattılar…Türk Kadınlar Birliği’nin 100. Yıl Yemeği Ramada Hotel’de gerçekleşti. İyi Partili Yöneticilerin de katıldığı kutlama yemeğinde İyi Parti Adapazarı Belediye Başkan Adayı Türker Ergül ve Erenler Belediye Başkan Adayı Oğuz Savtekin de ekipleriyle birlikte yer aldılar.

Ankara’da düzenlenen “Yerel Yönetimler Vizyon Sunumu ve 81 İl Belediye Başkan Adaylarının Tanıtım Toplantısı’nın” ne katıla ardından Adapazarı’ndaki kutlama yemeğine katılan Türker Ergül, Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tevhide Yağan ve Yönetimi’nin 100. Yıl yönetimlerini kutlayarak başarılar diledi.

Ziyaretlerinde yaptığı konuşmasında Adapazarı’nın kimliğini bulmasının zamanı geldi!ğine dikkat çeken Türker Ergü ;"Ülkemiz ve Sakarya’mız için hayati öneme sahip olan 31 Mart 2024 Yerel Seçiminde, İyi Partimizin Adapazarı Belediye Başkan adayı olarak gösterildim. Seçimin sonucu, ülkemizin olduğu gibi Sakarya’nın geleceğini ve refahını derinden etkileyecek…Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında; Adapazarı’nın hakkettiği değeri görmesi için önce bizim bu seçimi kazanmamız gerekiyor. Biz hazırız ve Sizleri hakkettiğiniz bir şehirde, bir Adapazarı’nda yaşatabilmek için projelerimizi hazırlıyoruz.

Adapazarı’nın kimliğini bulmasının zamanı geldi!

Marmara Bölgesi’nin incisi olacak bir şehir inşa etmeyi hedefliyoruz. Adapazarı’nın uzun süredir mahrum kaldığı sosyal belediyeciliği şehrimize kazandıracağımıza inancımız tam…Her kesimden vatandaşımız için projeler hazırlıyoruz, önümüzdeki günlerde projelerimizi anlatacağız, tanıtacağız. Özellikle genç kardeşlerimiz ve öğrencilerimiz için şehrimizi bir öğrenci şehri haline getirme hayalimiz var... Şehrimizde yaşayan emeklilerimizin huzur ve refahı için yaşam alanları oluşturma hedefimiz var.Hanım kardeşlerimiz, çalışan annelerimiz için nasıl daha yaşanabilir bir şehir inşa edebiliriz diye sorduk... Aldığımız cevaplar neticesinde hazırlıklarımızı yaptık, planlarımızı oluşturduk…Özü Millet, Sözü Hizmet! dedik ve yola çıktık. Bu yolda, sizlerin desteği ve yoldaşlığıyla Adapazarı’nı İYİ Belediyecilikle tanıştırmaya geliyoruz…

Türker Ergül Kimdir ?

1979 yılında Adapazarı'nın Budaklar Mahallesi'nde çiftçi bir ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlköğretimini Budaklar Köyü İlkokulu'nda, orta öğrenimini Atatürk

Ortaokulu'nda, liseyi Ticaret Meslek Lisesi'nde, üniversiteyi Sakarya

Uygulamalı Bilimler Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden okudu.

Özel eğitim kurumlarında iç mimarlık eğitimi alan ve ilimizde SATSO' ya kayıtlı Ergül İnşaat'ın da sahibi olan Türker ERGÜL, halen mimari, tasarım ve Uygulama sektöründe faaliyet göstermekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Siyasi hayatına 2013 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlayan

Türker ERGÜL, 2014 yılında Belediye Meclis Üyesi Adaylığı ve

İl yöneticiliği yaptı. 2015 yılında 26. dönem milletvekili adayı oldu.

2019 yılında İYİ PARTİ Adapazarı Belediyesi Meclis Üyeliği ve İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Sakarya Yerel Kültür Derneği'nde yöneticilik yapan Türker Ergül, sporla da yakından ilgilenmektedir.

1988-1994 yılları arasında Sakarya Judocusu olarak birçok ödüller almıştır.

2013 Yılı Milliyetçi Hareket Partisi üyeliği
2014 Yılı Yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Adapazarı Belediyesi Meclis üyeliği için adayı oldu.
2014 Sakarya Milliyetçi Hareket Partisi kongresinde il yönetiminde görev aldı.
2015 Yılı Milliyetçi Hareket Partisi 26. Dönem milletvekili adayı
2019 İYİ Parti Meclis üyeliği (Devam etmekte)
Sakarya yerel kültür derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (2011-2013)
Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkan Yardımcılığı (2015- devam ediyor)
Budaklar
Spor Kulübü Başkanlığı (2008-2012)
Adapazarı Belediyesi spor kulübü Lisanslı Judo Sporcusu (1988-1994 )
Sakarya Türk boyları konfederasyonu (2019-2021 Üye )
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeliği
Sakarya Sualtı kulübü

2023-2024 yılları arasında İyi Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı görevini gerçekleştirdikten sonra 2024 Mahalli İdareler Seçiminde Adapazarı Belediye Başkan Adayı olmuştur.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni