Siyaset
Giriş Tarihi : 01-03-2024 15:54

İYİ Parti Sapanca Başkan Adayı Senem Kılıç oldu

İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı reddedilen İYİ Parti Sapanca Belediye Başkan Adayı Alpaslan Kılıç, bayrağı eşi Senem Kılıç’a devretti. Böylece, Sapanca’da Senem Kılıç ile seçime gidilecek.

İYİ Parti Sapanca Başkan Adayı Senem Kılıç oldu

İYİ Parti Sapanca Belediye Başkan Adayı Alpaslan Kılıç’ın adaylığının reddedilmesi sonrasında il başkanlığında düzenlenen toplantıda yeni aday açıklandı. Toplantıya; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Kılıçaslan, İl Başkanı Ahmet Uçak, Sapanca İlçe Başkanı Erdem Şıkkibar, Alpaslan Kılıç ve parti yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Uçak, kim seçilirse seçilsin orada Alpaslan Kılıç isminin olacağını vurguladı.

"Derdimiz Sapanca"

Konuyla ilgili konuşma yapan Alpaslan Kılıç, “Hizmet yarışında Sapanca'ya bir şeyler kazandırmak adına bir yola çıkmıştık. Maalesef bazı engeller önümüze çıktı. Sebebini yapmış olduğumuz basın açıklamasıyla ifade etmiştik. Biz, Sapanca'nın hizmet fakiri olduğunu gördük. Sapanca, şu anda büyük sorunlarla boğuşuyor. Bizde derdimiz Sapanca diyerek yola çıktık. Bizim makam ve mevkide hiç bir zaman gözümüz olmadı ve olmayacaktır. Derdimiz Sapanca. Deve olacak ekip ise bizde” dedi.

"Acil yatırımlara ihtiyaç var"

Kılıç, “Bu ilçenin acil yatırımlara ihtiyacı var. Acilen eylem planlarının devreye girmesi gerekiyor. Bizden korktuklarını düşünüyoruz. Belediye başkanı bu zamana kadar hangi derde deva oldu. Sapanca'nın sorunları her geçen gün büyüyor. Bu sorunlar bir an evvel çözülmeli. Biz, sorunları kökten çözmek için yola çıktık. Biz, bir bütünüz. Bugüne kadar yanımda olan herkese teşekkür ederim. Bu bayrağı eşim Senem Kılıç'a devrediyorum. 31 Mart akşamı inşallah Sapanca'da İYİ Belediyecilik kazanacak." dedi.

"Eşimi o koltuğa oturtacağım"

Yeni aday Senem Kılıç ise, "Bu süreci beraber, birlik ve beraberlik içinde bitireceğimize inanıyorum. Yapılan haksızlığa kesinlikle karşıyız. Allah izin verirse ve seçilirsek, o koltuğa eşimi koyacağım. Desteklerinizden ötürü teşekkür ederim" açıklamalarında bulundu.

“Biz hazırlıklıyız, sandıkta cevabı verilecektir”

Sapanca belediyesini almak üzere yola çıktıklarını belirten Büyükşehir Adayı Selçuk Kılıçaslan, “Burada bir yol kazasına uğradık. Bizim önümüze giren bir set oldu. Biz hazırlıklıyız. Bunlar ilk defa başımıza gelmiyor. Moralimizi bozmadan, enerjimizi yüksek tutarak yolumuza bakacağız. İYİ Parti Sakarya İl Teşkilatının ne kadar zor şartlar altında siyaset yaptığını sadece Sakarya değil ülkemizin dört bir yanındaki teşkilatlar da biliyor. Yine bir mücadele ile devam ediyoruz. Buradan da büyük bir başarılı ile çıkacağımıza inanıyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Sapancalılar bu haksızlığa karşı sandıkta mutlaka cevabı verecektir. Çok güzel bir birlikteliğimiz var. Sapanca’da daha fazla çalışacağız. Bundan sonra her daim yanınızdayız. Sapanca’yı Türkiye’nin gündeminde tutacağız” dedi.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni