Genel
Giriş Tarihi : 12-07-2022 12:46   Güncelleme : 12-07-2022 12:46

Karadere Mahallesi Sallandı !

Karadere Mahallesi Muhtarı Ferruh Akıncık ve Muhtarlık Yönetimi katkıları ile düzenlenen ‘’Bayram Şenliği’’ eğlencesi müthiş bir atmosfer ile gerçekleşti

Karadere Mahallesi Sallandı !

Karadere Mahallesi Muhtarı Ferruh Akıncık ve Muhtarlık Yönetimi katkıları ile düzenlenen ‘’Bayram Şenliği’’ eğlencesi müthiş bir atmosfer ile gerçekleşti.

Bayrama yakışır düzeyde birlik ve beraberliğin sağlandığı gece de gün içinde sık sık yağan yağmura rağmen son ana kadar organizasyonun gerçekleşmesi için çok büyük çaba sarf eden bölgenin sevilen ve sayılan muhtarlarından olan Ferruh Akıncık, çok yoğun yağmur yağmadıkça şenliğin iptalini bir an için bile aklına getirmediğini belirterek,’’ Çok büyük emekler sarfedildi bu şenliğin düzenlenmesi ve gerçekleşmesi için, o sebeple iptal veya ertelemeyi hiç düşünmedim. Bölgenin tüm mahalleleri buradaydı ve tam bir şenlik havasında bir bayram eğlencesi oldu. Herkes eğlendi ve mutlu oldu. Bayramların asıl amacı da kaynaşmak, sarılmak ve bir bütün olabilmek ile yardımlaşma gayesidir. Biz de bu amaç doğrultusunda bir şenlik organize ettik ve çok da güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

Karadere Mahalle Meydanında düzenlenen şenliğe yoğun bir ilgi vardı. Kadın, erkek, çocuk veya yaşlı şeklinde her yaş grubundan insanlar bir araya gelerek meydanı hınca hınç doldurdular.

Sahneye önce yerel sanatçılardan Ebru Kasapoğlu, ardından ise Oflu Kadir çıktı. Sevilen sanatçı Kasapoğlu, birbirinden güzel şarkı ve türkülerle bir yandan gönülleri hoplatırken diğer yandan ise duygu yüklü anlar yaşattı. Sanatçı Ebru Kasapoğlu, Karadere Mahalle sakinleriyle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, ‘’Böyle güzel bir gece de bu harika organizasyonu düzenleyen sayın Ferruh Akıncık beyefendiye teşekkür ediyorum. Gerçekten harika bir atmosfer, alkışlayan elleriniz dert görmesin.’’ şeklinde teşekkür konuşması yaptı.

Sahneye Türkiye’nin Ricky Martin’i anonsu ile çıkan Karadenizli sevilen sanatçı Oflu Kadir ise, Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait birbirinden güzel şarkılarla müzik dolu keyifli ve heyecanlı anların yaşanmasına vesile oldu. Özellikle oyun havaları ve karadeniz yöresine ait şarkılarla yumak oluşturup halay çeken Karadere Mahalle sakinleri ile bölge mahallelerinden gelen misafirler, doyasıya ve gönüllerince eğlendikleri ve isminin hakkını sonuna kadar veren bir bayram şenliğinde buluşmanın tadını çıkardılar. ‘Bayram Şenliği’nde Karadere’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Oflu Kadir,’’ Bu atmosfer ile böylesi coşkuya şapka çıkartılır, harikasınız. Başta sevgili Muhtarımız Ferruh Akıncık ve muhtarlık yönetimini bu kadar güzel bir organizasyonu tertipledikleri için tebrik ediyorum.’’ dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni