Genel
Giriş Tarihi : 19-09-2022 16:55   Güncelleme : 19-09-2022 16:55

Karasu’da bir ilk: Camiye asansör yaptırdı!

Muhtar Hasan Tabiloğlu, Karasu’da bir ilke imza atarak engelli ve yaşlıların kullanması amacıyla Ahmet Aydın Yeni Camii’sine asansör yaptırdı

Karasu’da bir ilk: Camiye asansör yaptırdı!

Muhtar Hasan Tabiloğlu, Karasu’da bir ilke imza atarak engelli ve yaşlıların kullanması amacıyla Ahmet Aydın Yeni Camii’sine asansör yaptırdı.

Tepetarla Ahmet Aydın Yeni Camii’ne merdivenlerden çıkan yaşlı ve yürüme güçlüğü çeken vatandaşların zorluk yaşaması üzerine mahallenin muhtarı Hasan Tabiloğlu asansörlü çözüm buldu ve hayırsever Ali Topal’ın desteği ile Tepetarla Mahallesi Ahmet Aydın Yeni Cami’sine asansör yaptırdı. Konu hakkında ‘Ali Amca beni kırmadı’ şeklinde konuşma yapan Tepetarla Muhtarı Hasan Tabiloğlu, ‘’Ali Topal amcaya, buraya bir asansör yapalım dedim. Sağolsun beni kırmadı. Maddi destek sağladı ve bir haftada asansörümüzü tamamlayarak mahalle halkımızın hizmetine sunduk. Bu uygulama Karasu’da tektir. Sadece mahallemizdeki Ahmet Aydın Yeni Cami asansörlüdür. Camimiz iki katlı. Asansör, hem kadınlar hem de erkekler bölümü olmak üzere iki kata da çıkıyor’’ dedi. Yaklaşık 250 bin lira harcanarak caminin dışından ön kısmına cam kafes içerisine yaptırılan asansörü, biter bitmez vatandaşlar kullanmaya başladı. Muhtar Tabiloğlu, caminin manevi atmosferini yaşamanın herkes için önemli olduğunu vurguladı. Caminin bu halinin birçok ilkin başlangıcı olduğuna inandığını belirten Tabiloğlu, hayırsever vatandaş Ali Topal’a teşekkür ederek ‘’ Asansör, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu. Engelli ve yaşlı vatandaşımız camiye gelip ibadet etmekte zorlanıyordu. Çoğu zaman Caminin manevi atmosferiyle buluşamıyordu. Şimdi onlar için engel kalmadı. Yürümekte ve merdivenleri çıkmakta sıkıntısı olan vatandaşlarımız, bundan sonraki süreçte inşallah camimizden istifade etmek için istediği zaman rahatça gelebilecek ve bu asansörümüzü kullanarak caminin manevi atmosferi ile buluşacaktır” diye konuştu.

Hayırsever Ali Topal, muhtar Hasan Tabiloğlu’nun camiye asansör yaptırma teklifini düşünmeden kabul ederek manevi destek ve 250 bin liralık masrafı karşılayarak da maddi destek verdi. Camide asansör olması mahalle halkını oldukça memnun etti.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni