Genel
Giriş Tarihi : 03-06-2022 14:49   Güncelleme : 03-06-2022 14:49

Kırgızistan heyeti BİMUD’u ziyaret etti; Sakarya’ya önemli yatırımlar gelecek

Kırgızistan’dan gelen ve önemli isimlerden oluşan heyet BİMUD Genel Başkanı Yusuf Uygur nezdinde Bilim İnsanları ve Mucitler Genel Merkezini ziyaret etti

Kırgızistan heyeti BİMUD’u ziyaret etti;  Sakarya’ya önemli yatırımlar gelecek

Kırgızistan’dan gelen ve önemli isimlerden oluşan heyet BİMUD Genel Başkanı Yusuf Uygur nezdinde Bilim İnsanları ve Mucitler Genel Merkezini ziyaret etti.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Danışmanı tarih profesörü Kyias Moldokasimov ve beraberindeki iş insanı eski general Kosmonvek Zhumanaev, Banka sahibi finans uzmanı Nursultan Kalbaev, bakan danışmanı İsradin SUBANBEKOV BİMUD Genel Merkezi’ne misafir oldu.

Türkiye’de ve özellikle Sakarya’da önemli yatırım yapma kararları aldıklarını belirten heyet BİMUD ile İznik’te bulunan Kırgızistan Şehitliği’ni de ziyaret ederek duygusal anlar yaşadı. Türkiye’yi öz vatan olarak gördüklerini belirten heyet, Kırgızistan’da Isık Gölü’nü hakkında bilgilendirmelerde bulunarak Sapanca Gölü’ne benzerliğini tartıştı. Sabah erken saatlerde başlayan program gece 02.00 sularına kadar devam etti. Ziyaret sonrası yapılan açıklamalarda;  ‘’sözde kardeşlik bitecek, özde kardeş olarak ticaret ofisleri kurulacak’’ ifadeleri paylaşıldı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni