Siyaset
Giriş Tarihi : 12-12-2023 16:21

Korucuk Muhtar Adayı Öner: Halkımı can gibi benimseyeceğim

Korucuk Mahallesi Muhtar Adayı Hanife Öner LC Haberi ziyaret etti. “Halkımı el gibi değil, can gibi benimseyeceğim” ifadelerini kullanan Öner; Korucuk ile alakalı projelerinden bahsetti.

Korucuk Muhtar Adayı Öner: Halkımı can gibi benimseyeceğim

31 Mart 2024 Yerel ve Mahalli İdareler Seçimlerinde muhtar adaylarının yarışı hızlandı. Korucuk’ta iddialı olan muhtar adayı Hanife Öner, www.lchaber.com İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni, Dünya Basın Mensupları Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti (UGC) Sakarya Temsilcisi Levent Candan’ı ziyaret etti.

“Herkes söyler, ben yaparım”

Görüşmenin gündem maddesinde önümüzdeki yerel seçimler varken; ikili karşılıklı istişarelerde bulundu. Korucuk Mahallesiyle ilgili projelerinden LC Haber İmtiyaz Sahibi Candan’a bahseden muhtar adayı; “mahallemizde söz sahibi olarak eksikleri tamamlamak, daha yaşanabilir bir hale getirmek için ve birlik, beraberlik içinde mahallemize sahip çıkmak için ‘herkes söyler, ben yaparım’ sloganıyla bu yola çıktım. Halkımı el gibi değil, can gibi benimseyeceğim” sözleriyle konuşmasına başladı.

“Korucuk’da hiçbir çocuk  aç uyumayacak”

Seçmenle doğrudan iletişim kurarak sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit edeceğini söyleyen muhtar adayı, açıklamalarına şöyle devam etti; “sanat dallarında yetenekli gençlerimizi ve halkımıza sanat atölyesi açacağız. Korucuk’ta eksik gördüğümüz; iş sahaları, 7/24 acil polikliniği ve daha fazla ATM açılmasının yanı sıra eğitim kurumlarının çoğalmasını ve yol kenarlarındaki ağaçların çoğalmasını sağlayacağız. Hasta, yaşlı, engelli, dul, okuyan çocuklarımıza ve ihtiyaç sahiplerimizi tespit edip; muhtarlık olarak elimizi üstünden çekmeyeceğiz. Korucuk’da hiçbir çocuk  aç uyumayacak” açıklamalarında bulundu.

Korucuk Mahallesi Muhtar adayı Hanife Öner’in projelerini dikkatle dinleyen Candan, cesaretinden dolayı tebrik ederek başarılar diledi. Öner ise ziyaretini kabul ettiği için Candan’a ve LC Haber ekibine teşekkür etti.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni