Siyaset
Giriş Tarihi : 20-09-2023 18:33

Milli İrade'nin oldu

15 Temmuz Milli İrade Derneği, yeni yerinde hizmet vermeye başlamak için çalışmalarına start verirken önemli bir gelişme yaşandı.

Milli İrade'nin oldu

15 Temmuz Camili mahallesi sınırları içinde yer alan ve içinde 15 temmuz camili mahallesi muhtarlığın da bulunduğu tescil dışı park alanında milli irade derneği hizmet binası yapılabilmesi için çalışmalar resmi boyut kazandı.

Söz konusu park alanınında içinde bulunduğu kuzey planları Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclisinden imar komisyonuna havale edilmiş olup, komisyon görüşmeleri sırasında yaklaşık 1500 m2 alanın Sosyal Tesis alanı olarak değiştirilmesi yönünde teklif sunulacağı öğrenildi

1/5000 lik nazım imar planlarinin onaylanmasına müteakip 1/1000 lik planlarda üst ölçekli plana uygun şekilde düzenlenip, Adapazarı belediyesi meclisinden geçirilerek askı süreleri sonunda kesinleşecepi bilgisi alındı.

Tescil sürecinden sonra söz konusu parselin amacına uygun olarak kullanılması adına milli emlak müdürlüğünden, milli irade derneği adına tahsisi yapılması için başvuru da bulunulacak.

Büyükşehir Belediyesi 1/5000’lik plan konusunda, Adapazarı Belediyesi 1/1000’lik plan ve proje konusunda sürece katkı sağlamış olacak ve ek birliği ile hizmet binası ve sosyal alan için yeni projeye imza atılacak. Şehrimize böyle bir hizmet binasının gerçekleşmesi adına özverili şekilde mücadele eden dernek başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İnci ve yönetim kurulu üyeleri, şehrin en önemli mahallesi ve nüfus kalabalığı yönünde dikkat çeken Camili Mahallesinin çalışkan muhtarı dernek kurucusu Yunus Özçelik ve yönetim kurulunun büyük mücadelesi sonunda ilerleme kaydedilen proje sayesinde hizmet daha da büyüyecek devam edeceği düşünülüyor.

Mutlu başkana plaket

Vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı da Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu unutulmadı. Sakarya Milletvekili ve Dernek Başkanı Ali İnci; düzenlenen kahvaltı programının ardından Başkan Işıksu'ya plaket takdim ederek, günün anlam ve önemine vurgu yapıldı.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni