Genel
Giriş Tarihi : 29-05-2022 11:04   Güncelleme : 29-05-2022 11:04

MMG'den AR-GE İnovasyon Zirvesi'ne davet

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) 1-3 Haziran tarihlerinde İstanbul’da ülkemizin teknolojik alanda atılım yapmasına önemli bir katkı yapacak olan bilişim vadisi zirvesi düzenliyor

MMG'den AR-GE İnovasyon Zirvesi'ne davet

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) 1-3 Haziran tarihlerinde İstanbul’da ülkemizin teknolojik alanda atılım yapmasına önemli bir katkı yapacak olan bilişim vadisi zirvesi düzenliyor.

Grubun Sakarya Şube Başkanı Naci İris, bu zirvenin önemine vurgu yaparak ilgili herkesi bu zirveye katılmaya davet etti. Ülkemizin teknoloji ve üretim merkezi kesişim noktası olan “Türkiye’nin Teknoloji Koridoru” Bilişim Vadisi’ni MMG vizyonuyla düzenleyeceklerini belirten İris, “Dijital Teknoloji / Enerji Teknolojileri / Yeniliğin Finansmanı / Sağlık Teknolojileri / Tarım / Savunma Sanayi / Dijital Oyunlar başlıkları ile MMG EURITECH Avrasya Ar-ge, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi ve Sergisi düzenliyoruz. Zirvede, özel sektör, Ar-Ge merkezleri, teknoloji firmaları, üniversiteler, teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. “ dedi.

Ocak ayında MMG Genel Başkanı Bülent Şen ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri şehrimize gelerek Şube Başkanı Naci İris öncülüğünde  bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında; Vali Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SATSO Başkanı, SÜBÜ ve SAÜ rektörleri ile bir araya gelindi. Sakarya Protokolüne yapılan ziyaretlerde, gerçekleştirilmesi planlanan MMG Avrasya Ar-Ge, İnovasyon & Teknoloji Zirvesi hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

“Dönüşümü Yakala” temasıyla düzenlenecek etkinlikte, özellikle enerji, sıfır atık uyumlu ve çevre dostu yerli ve milli teknolojilerinde tanıtımının yapılacağını ifade eden İris, ”Mimar ve Mühendisler Grubumuz öncülüğünde Türkiye’nin Teknoloji Koridoru Bilişim Vadisi’nde organize edilecek etkinlikte bu yıl inovasyon, dijital teknolojiler, enerji, sağlık ve yeniliğin finansmanı konuları öne çıkacak. Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika bölgeleri başta olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarından 250’nin üzerinde firma, kurum, 300 girişimci, 500 yatırımcı ve 20 binin üzerinde ilgili sektörlerden ziyaretçinin katılımı bekleniyor.” şeklinde konuştu. Dönüşümü Yakalamak üzere, herkesi zirveye davet ettiklerini ifade eden Sağlam, etkinlik alanına giriş için kayıt zorunluluğu olduğuna değinerek linkten ücretsiz olarak yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz Kayıt Linki: https://lnkd.in/d8FdAdFE

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni