Siyaset
Giriş Tarihi : 25-02-2024 13:09

Muhtar Adayı Pamuk: “Korucuk Sakarya'nın parlayan yıldızı olsun”

Korucuk Mahallesi Muhtar Adayı Arzu Erdem Pamuk, LC Haber ailesini ziyaret etti. "Korucuk Sakarya'nın parlayan yıldızı olsun" diyen muhtar adayı, projelerinden ve çalışmalarından bahsetti.

Muhtar Adayı Pamuk: “Korucuk Sakarya'nın parlayan yıldızı olsun”

LC Haber İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Candan, Korucuk Mahallesi Muhtar Adayı Arzu Erdem Pamuk'u LC Haber çalışma ofisinde ağırladı. Ziyarette Tüm İnternet Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Sakarya Şube Başkanı S. Levent Bayri de hazır bulundu. Ziyaret için anlamlı bir hediye armağan eden Muhtar adayı, LC Haber adına SMA hastası Azra Bayram bebeğe bağışta bulundu.

Seçim çalışmalarından ve projelerinden bahseden Muhtar Adayı Pamuk, projelerini kalem kalem anlattı.

Pamuk, "Mahalle muhtarlığına web sayfası açarak daha hızlı iletişim ve bilgi akışı sağlanması, en büyük sorunumuz olan ulaşım için belediyemizle görüşmeler yaparak otobüs sefer sayısının artırılması ve daha büyük kapasiteli otobüslerin özellikle okul, is gidiş-dönüş saatlerinde hizmet vermesinin sağlanması, karşılıklı durak alanlarının tamamlanması için belediye ile görüşmeler yapılması, sokak hayvanlarının sorun olmaktan çıkması adına hayvanların kısırlaştırılması, açık alanlarda beslenme noktalarının kurulması bunun için de belediye ve gönüllü kişilerle düzenli ve koordinasyon sağlanarak çalışmalar yapılması, bölgemize dışarıdan hayvan bırakılmasının önüne geçilmesi, mahallemizde bulunan derenin sıcak havalarda sivrisinek ve koku sorunun çözülmesi, Eski mezarlık yetersiz olduğu için yeni bir mezar alanı için girişimde bulunulması, Bölgemizde eğitim çağında çok sayıda gencimiz olmasına rağmen lisemiz yok, lise yapımı için çalışmalar yapılması, Merkezimize PTT Şubesi açılması, bankamatik ve Kart54 dolum noktalarının çoğaltılması, AFAD ekipleri ile tüm mahallemize gönüllü eğitim verilmesi, toplanma alanları oluşturulması ve var olan toplanma alanları hakkında mahalle sakinlerimizin bilinçlendirilmesi, bütün adalardan temsilci seçilerek temsilciler kurulu oluşturarak mahallemizin sorunlarına daha efektif bir şekilde çözüm bulunması, ihtiyacı olan değerli büyüklerimiz için 'Sevgi Köyü" mahallemizde sevgiyle can bulsun, hayatın akışına hızla dokunacak projelere öncelik vererek programlı çalışacağım" şeklinde konuştu.

Korucuk Mahallesi Muhtar Adayı Arzu Erdem Pamuk kimdir?

1971 Büyükada doğumlu. 1974 yılında babasının Şeker Fabrikasındaki görevinden dolayı Sakarya Adapazarı'na taşındı. İlk ve ortaokul öğrenimini Şeker Ortaokulu'nda tamamlayan Pamuk, Adapazarı Atatürk Lisesi'nde eğitim hayatına devam etti. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu olan Arzu Erdem Pamuk'un aynı zamanda spor salonu ve ofis çalışmaları da oldu. Sakarya Valiliği İl Kriz Merkezinde gönüllü çalışmalarda bulundu. Gelişen süreçte Geçici Afet Personeli olarak 3.5 sene görev yaptı. AGDAS Genel Müdürlüğü'nde Müşteri Temsilcisi olarak 2008 yılının sonuna kadar çalıştı. 1992 yılından itibaren voleybol antrenörü olarak çalışmalarıma devam etmekte. AFAD gönüllüsü olan Pamuk, Baytur Korukent Sitesinde 2015, 2020-2021 dönemlerinde Yönetim Kurulu Başkan ve Başkan Yardımcısı görevlerine seçildi. Çeşitli sosyal sorumluluk anlamında projelerde yer aldı; Gönüllü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu antrenörlüğü, deprem bölgesinde kreş kurulumu ve çocuklar için çalışmalar, SMA çocuklarımıza destek, Engelsiz Yaşam için çalışmalar.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni