Genel
Giriş Tarihi : 19-09-2022 16:17   Güncelleme : 19-09-2022 16:17

Özel Davet ile Suşa’da

Türk Dünyası Suşa’da buluştu

Özel Davet ile Suşa’da

Türk Dünyası Suşa’da buluştu. Sakarya’dan özel davet ile katılan Siyaset dünyasının yakından tanıdığı isim “kardeşlerimiz ile birlikte Suşa için buradayız” dedi.

Karabağ’ın sembol şehri Şuşa’da, Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerin imarı ve yeniden yapılandırılması için Türk dünyasından iş insanlarının katılımıyla forum düzenlendi. Bu büyük buluşmaya Sakarya’ dan eski Alifuatpaşa Belediye Başkanı özel devlet daveti ile katılım gerçekleştirdi. Azerbaycan yetkililerin özel olarak davet ettiği Kenan Oran, Sakarya’dan Suşa bölgesinin imarı ve gelişimi için büyük bir yol oynayacak. Türk ve Sakaryalı iş insanları ile Azerbaycan arasında köprü vaziyeti görecek olan Kenan Oran “Bugün Can Kardeş Azerbaycan’ın Ermeni işgalinden kurtardığı Suşa’yı Türk iş insanları ve Sakarya lı girişimcilerin yeniden imar etmesi adına buradayız. Çeşitli sözleşme ve anlaşmalara imza attık. Suşa’yı örnek barış şehri yapmak adına mücadele vereceğiz. Her zaman kardeşlerimizin yanındayız.

Türkiye önderliğinde Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan Özbekistan ve Macaristan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesine destek olmak amacıyla kurulan Türk Ticaret ve Sanayi Odasının (Türk TSO) düzenlediği forumda, Azerbaycan’dan ve diğer üye ülkelerden yetkililer ve iş insanları yer aldı. Çok önem arz eden Foruma Azerbaycan Tarım Bakanı İnam Kerimov, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Azerbaycan Ekonomi Bakan Yardımcısı Sahib Memmedov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk TSO Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

TDT üyesi ülkelerden yaklaşık 200 iş insanının yer aldığı etkinliğe, Azerbaycan Ulusal Girişimciler Konfederasyonu (ASK) Başkanı Memmed Musayev, Küçük ve Orta Ölçekli Girişimciliğin Desteklenmesi Ajansı (KOBİA) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Memmedov, Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası Divan Başkanı Kubanychbek Kasymaliyev ve Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Farhodjon Toshpulatov da katıldı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni