Manşet
Giriş Tarihi : 04-02-2023 21:20   Güncelleme : 10-02-2023 22:11

Sadibey Baklava Karasu Şubesi hizmete açıldı

Samet Kobaş, Sadibey Baklavanın Hendek ve Yazlık’tan sonra Üçüncü şubesini Karasu’da açtı.

Sadibey Baklava Karasu Şubesi hizmete açıldı

Soğuk Baklavanın mucidi olan Sadibey Baklava Sakarya’da kurumsallaşma çalışmalarına hız verdi. . Sadettin Çolak’ın isim sahibi olduğu Sadibey Baklava, Samet Kobaş, tarafından ilimizde hızla şubeleşiyor. Samet Kobaş, Hendek İlçesi ve Serdivan Yazlık ardından 3’üncü Şubesini Karasu’da açtı.

F. Yiğit Arın ve Cem Özkoç’un işletme sahibi oldukları Sadibey Baklava Karasu Şubesinin açılış törenine; CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Başkanı Yaşar Zımba, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cihan Emre, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanlı ve Kızılcık Mahalle Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, Yalı Mahalle Muhtarı Dursun Ali Akbaş, Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Bayraktar, işadamları, esnaflar ve vatandaşlar katıldı

Düzenlenen açılış töreni ardından Sadibey Baklava ve Şube hizmetlerine yönelik bilgiler veren Sadibey Baklava işletme sahibi Samet Kobaş; “ Sadibey Baklava Sakarya’da kurumsallaşan bir firma. Bunun ilk öncelikle Franchising şeklinde Hendek Şubesini ben açtım. Sakarya’da 9 yıldır imalat yapıyoruz. Zengin tatlı çeşitlerimiz arasında en önem verdiğimiz Soğuk Baklava. Bu baklavayı Marmara Bölgesine getiren ve sevdirende isim babası olan Sadettin Çolak’tır. Sadibey Baklavayı tüm il geneline yaymak istiyoruz. Bu amaçla Sadettin Çolak ile güzel işler yapmayı amaçlıyoruz. Hendek ve Serdivan Yazlık ardından bu gün Karasu İlçesi Yalı Mahallesi Plaj Caddesi No 70/7 üçüncü şubemizi hayata geçirdik. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni