Genel
Giriş Tarihi : 14-09-2022 17:46   Güncelleme : 14-09-2022 17:46

Trabzonlular Geleneksel Yayla Şenliğinde buluşacak

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel yayla şenliği bu yılda Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylasında yapılacak

Trabzonlular Geleneksel Yayla Şenliğinde buluşacak

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel yayla şenliği bu yılda Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylasında yapılacak.

Dernek tarafından organize edilen geleneksel yayla şenliği 18 Eylül 2022 pazar günü Saat: 10.00'da başlayacak, akşam 19.00'a kadar devam edecek. Şenlik Ahmet Atmaca’nın kemençe resitali ile başlayacak, protokol konuşmalarından sonra Tahsin Taşkın’ın gösterileri ile hız kazanacak. Murat Şow’un sunumuyla geleneksel şenlikte sırası ile sanatçı Ali Akkurt, Onay Şahin, Meryem Akyüz ve Oflu Kadir sahne alacak.

Şenlikte; Gökhan Kaya, Emre Alay, Tahsin Terzi, Erol Ergün Kaya, Mustafa Mirboğa, Hakan İbrahimoğlu ve Onur Özkan’da sahne alarak sanatçılara eşlik edecek ve şenliğe renk katacak. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Prof. Dr. Fehmi Çelebi, ‘Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yayla şenliğimiz bu yıl da Serdivan Kırcaali Yaylası'nda 18 Eylül Pazar günü yapılacak. Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği bu etkinlikte amaç Trabzon kültürünü yaşatmaktır. Yaşadığımı Sakarya şehrimiz insanı ve kültürü ile bütünleşmektir. Şehrimiz değerine değer katmaktır. Kemençe, Horon ve Karadeniz türküleri ile katılımcıların adeta coşacağı şenliğe tüm İlimiz halkını yönetim kurulu adına davet ediyorum’ dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni