Genel
Giriş Tarihi : 11-01-2023 11:21   Güncelleme : 11-01-2023 11:21

Vali Kaldırım Arıcılar Birliği'ni ziyaret etti

Her fırsatta esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Arıcılar Birliği'nin Erenler'deki merkezine ziyaret gerçekleştirdi

Vali Kaldırım Arıcılar Birliği'ni ziyaret etti

Her fırsatta esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Arıcılar Birliği'nin Erenler'deki merkezine ziyaret gerçekleştirdi.

Birlik Başkanı Mustafa Ör ve birlik çalışanlarıyla arıcılık ve doğal bal üzerine sohbet eden Vali Kaldırım, birliğin ürettiği balları da yakından inceledi. Vali Kaldırım'ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Mustafa Ör:" Sayın Valimizin kentimiz için ne kadar canla başla çalıştığını, her türlü zor durumda elini taşın altına sokmaktan çekinmediğini bizzat biliyoruz. Valimizin çiftçilere, köylülere, üreticilere olan sempatisinin de tanığıyız. Bizler de arı yetiştiricileri olarak valimizin desteğini her zaman arkamızda hissettik. Özellikle Sakarya'da organik arıcılık konusunda yaptığımız çalışmaları; üyelerimizin formik asit ve oksalik asit gibi balda kalıntı bırakmayan ilaçlarla verdiği mücadeleyi anlattığımızda valimiz büyük ilgi gösterdi. Hali hazırda devam eden projelerimizi anlattığımızda bizleri elinden gelen her konuda destekleyeceğini belirtti. Valimize nazik ziyareti için birliğim ve şahsım adına teşekkür ediyorum." dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni