Siyaset
Giriş Tarihi : 25-05-2024 23:58

Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı hayatını kaybetti

Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı'nın vefat haberi, tüm partililer ve sevenleri arasında büyük bir üzüntüye yol açtı. Ağralı'nın ani kaybı, Sakarya'da derin bir yas havası estirdi.

Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı hayatını kaybetti

Vatan Partisi Sakarya İl Başkan Vekili Bahtiyar Bodur; “Partimizin çok değerli İl Başkanı, Devrimci önderimiz Kemal Ağralı’nın acı haberini öğrenmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. 40 yılı aşkın süredir Partimize emek vermiş, fedai ruhlu arkadaşımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Kemal Ağralı Tam Bağımsız Türkiye mücadelesinin yılmaz yıkılmaz öncülerindendir. Yüzlerce gencin eğitimine, Atatürk ve vatan sevgisi ile yetişmesine büyük katkıları olmuştur. Anısı yolumuzu aydınlatacak.” İfadesini kullandı.

 Kemal Ağralı'nın cenazesi Adapazarı'na getirilecek. Merhumun cenazesi, 26 Mayıs 2024 Pazar (yarın) Serdivan Sapak Camisi'nde Kılınacak ikindi namazını müteakip defnedilecektir. Cenaze töreninin kesin saati, ilerleyen saatlerde duyurulacak.

Vatan Partisi üyeleri ve Kemal Ağralı'nın sevenleri, bu acı kayıptan dolayı büyük bir yas içinde. Partiden yapılan açıklamada, "Üzüntümüz sonsuzdur. Hepimizin başı sağ olsun. Merhuma Allah'tan rahmet diliyor, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz," ifadelerine yer verildi.

Kemal Ağralı, Sakarya'da Vatan Partisi'nin önemli isimlerinden biri olarak tanınıyordu. Siyasi kariyeri boyunca birçok çalışmaya imza atan Ağralı, parti içinde ve Sakarya halkı arasında saygın bir yer edinmişti. Ağralı'nın vefatı, sadece Vatan Partisi için değil, tüm Sakarya için büyük bir kayıp olarak değerlendiriliyor.

Ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Kemal Ağralı'nın hatırası, onu tanıyanlar tarafından daima saygı ve özlemle anılacaktır.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni