Siyaset
Giriş Tarihi : 24-04-2023 16:48

Vatan Partisi Sakarya Milletvekili Adayları ‘Üreten Devlet Güçlü Millet’

Vatan Partisi 28. Dönem Sakarya Milletvekili Adayları, parti binasında düzenlenen Bayramlaşma programında bir araya geldi.

Vatan Partisi Sakarya Milletvekili Adayları ‘Üreten Devlet Güçlü Millet’

Adaylarının tanıtımının da yapıldığı Vatan Partisi'nin Bayramlaşma programında toplantıda kendilerini sırası ile tanıtan milletvekili adayları, Sakarya ve ülke için hizmet etmeye hazır olduklarını ifade ettiler.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi, çalışmalarını aralıksız sürdüren Vatan Partisi Sakarya İl Başkanlığı, Bayramlaşma rogramında milletvekili adayları, parti yöneticileri ve basın mensupları ile bir araya geldi.

VATAN’da amaç ve hedefler

Bayramlaşma programı ardından gerçekleşen toplantıda sırayla söz alan milletvekili adayları, aday olmalarındaki amaç ve hedeflerini basın mensupları ile paylaştı. Vatan Partisi Sakarya 1. Sıra Milletvekili Adayı, Ulusal Kanal Sakarya Temsilcisi Bahtiyar Bodur, yaklaşan seçimler öncesi Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumu değerlendirerek, “Güçlü Devlet, Üreten Millet için Vatan İktidara” sloganı ile yola çıktıklarını, zorlukları aşmak için Vatan Partisi’nin Meclis’e girmesi gerektiğini söyledi.

Yarınlar için yetki istiyoruz

Türkiye’nin çok kritik bir seçime girdiğine dikkat çeken milletvekili adayı Bahtiyar Bodur, mutlu aile, temiz toplum ve güçlü bir Türkiye için gençler ve Öncü Kadınları ile kolları sıvadıklarını, ’Üreten Türkiye’ politikası ülkeyi hak ettiği yere taşıyacaklarını vurguladı.

Bodur; “Zorlukların aşılmasında Türkiye’nin tek ve zorunlu seçeneği Vatan Partisi’dir. Meclise gireceğiz, ülkemizi özlenen yarınlara kavuşturacağız. Zor dönemlerin öncü tavrını, donanımlı ve fedâkar kadromuzla ülkemize sunuyor ve yetki istiyoruz.” dedi.

Deprem güvenliğimiz yok

Sakarya’nın çözüm bekleyen acil sorunlarına işaret eden milletvekili adayı Bodur, deprem bölgesinde bulunan ve her an risk taşıyan yapı stoğunun iyileştirilmesi ve olası depreme hazır hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. Depremle yüzleşmenin Sakarya için kaçınılmaz bir gerçek olduğunun altını çizen Bodur, “1957, 1967 ve 1999 depremlerini yaşamış biri olarak, her felâket sonrası zamanla acılar unutulup deprem güvenliği zaafiyete uğratılıyor. İdarecilerin en baştaki görevi insanların güvenliğini sağlamaktır. Maalesef çok yakın gelecekte bölgemizde beklenen olası depreme karşı ciddi bir hazırlık yok’’ diye konuştu.

Üreten millet güçlü devlet

Sakarya’nın en önemli sorunlarından birinin de üretim dengesi olduğunu vurgulayan Bodur, Sakarya’nın tüm ilçelerinin ayrı birer potansiyel barındırdığını belirterek, yeterince değerlendirilemediğini söyledi. Vatan Partisi’nin “üreten millet, güçlü devlet” politikasına vurgu yapan Bodur, “Sakarya; ovası, denizi, gölleri ve ormanları ile sahip olduğu doğal güzellikleri, genç nüfusunun üretim gücü ile tarım, turizm ve sanayi için bulunmaz bir şehir. Ancak bu potansiyeli hakkıyla değerlendirecek bir yönetim gerek, o da ‘Üreten Türkiye’ anlayışı ile göreve hazır olan Vatan Partisi’nin kadrolarıdır” ifadelerini kullandı.

Sakarya Nehri sahipsiz

Sakarya Nehri’nde giderek artan kirlenme sorununa da değinen Vatan Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Bahtiyar Bodur, ilin doğal güzelliklerinden biri olan ve şehre ismini veren nehrin ihmal edildiğine dikkat çekti. Nehrin çevresel atıklar ve sanayi atıkları ile sürekli kirlenmeye maruz kaldığını ve sıklıkla görülen balık ölümlerinin bu ihmalin açık bir göstergesi olduğunu söyledi.

Bodur, “Önümüzde akıp giden bu doğal varlığımızın kıymetini bilmiyoruz. İlin yöneticileri buna duyarsız kalırken adeta can çekişen bu nehrin kurtarılması için başka illerden gelen araştırmacılar çözüm üretmeye çalışıyor” dedi.

Sakarya'ya güveniyoruz

İktidar partisine her dönem büyük oranda destek veren Sakaryalılar’ın, bu duyarsızlığı hak etmediğini söyleyen Bahtiyar Bodur, “Bu seçim öncekiler gibi olmayacak. Artık Sakaryalılar, yaşadıkları şehrin hak ettiği düzeye gelmesi için çalışacak idareciler görmek istiyor. İşte biz bu hizmete talip olan Vatan Partisi olarak bu seçimde Sakarya halkına güveniyor ve desteğini bekliyoruz. Kazanan Sakarya ve ülkemiz olacak” diye konuştu.

Öncü kadınlar etkin mücadele

Aday tanıtım toplantısında söz alan Vatan Partisi 2. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı Emekli Teknik Ressam, CKD Sakarya Temsilcisi Melike Toy, partilerinde özellikle gençler ve kadınların aktif rol alarak ülkenin aydınlık geleceği için umut vaat ettiğini belirtti. Vatan Partisi’nin, ülkenin gençlerine yönelik dış kaynaklı uyuşturucu tuzaklarına karşı farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını ve diğer taraftan İstanbul Sözleşmesi ile cinsiyetler üzerinden dayatılmaya çalışılan ideolojik kültürel saldırıya karşı etkin mücadele ettiklerini ifade etti.

Batının çürümüş kültürü

Milletvekili adayı Melike Toy, İstanbul Sözleşmesi’nin amacının her ne kadar kadına şiddeti önlemek olduğu ileri sürülse de farklı cinsiyet kabullerini kadın sorunu gerçeğinin içine gizleyen, toplumun doğal olmayan cinsiyetlere parçalanmasına rıza gösterilmesini dayatan bir metin olduğunu vurguladı. Sözleşmenin en önemli işlevinin LGBTİ’ye alan açması ve Batı’nın çürümüş kültürünü yayma amacı taşıdığına dikkat çekti.

Hukuku Cumhuriyet yaşatır

Türkiye’nin bu ideolojik kültürel saldırıyı görerek sözleşmeyi feshettiğini hatırlatan Melike Toy, “Vatan Partisi Öncü Kadın olarak İstanbul Sözleşmesi’nin feshini, Türk kadını ve Türk milleti için olumlu buluyor, kadına yönelik her türlü ayrımcılığı ve şiddeti bütün toplumsal temelleriyle ortadan kaldırma kararlılığımızı yineliyoruz. Kadına şiddetle mücadele artık başka zeminlere çekilemeyecek ve esas şimdi güçlenecektir. İstanbul Sözleşmesinden başka önerisi olmayan taklitçi ve ezberci grupların telaşı da bundandır. İstanbul Sözleşmesi çürütür, Cumhuriyet Hukuku yaşatır.” İfadelerini kullandı.

Aylin Kum; Gençler umut veriyor

Aday tanıtım toplantısında konuşan Vatan Partisi 3. Sıra Sakarya Milletvekili Adayı üniversite öğrencisi, TGB Genel Sekreter Yardımcısı Aylin Kum ise, bilinçli ve gelecek vaat eden bir gençliğin her geçen gün Vatan Partisi saflarında yer aldığını belirterek, bu seçimlerin seyrini değiştireceğini söyledi.

Gençler üzerinde etkili olmaya çalışan iç ve dış kaynaklı zararlı yayınları, uyuşturucu ve LGBT gibi dayatılan batı kültürünü reddeden, cumhuriyet ilkeleri ve insan hakları savunucusu bir gençliğin de bu ülkede var olduğunu hatırlatan milletvekili adayı Aylin Kum, tüm bu dayatmalara rağmen güçlü bir Türkiye’yi oluşturma hedefinden ayrılmayacaklarını söyledi.

Güçlü bir meclis inşa edeceğiz

Partinin en genç adayı olan Aylin Kum, “Gençlerimize dayatılmaya çalışılan bu art niyetli girişimleri reddetmenin bir temeli olduğunu görüyoruz ve o temele yani en büyük güvencemize yaslanarak Türkiye’de güçlü bir meclis inşa etmek amacımız. Vatan Partisi’ olarak ben Sakarya’dan olmak üzere tüm illerdeki genç arkadaşlarımızla Jön Türk geleneğinden gelen Türk gençliğiyle, o kimlikle inşa edeceğiz bu meclisi.” diye konuştu.

Vatandaştan NATO'ya hayır

NATO konusunda, vatandaşlar ile ülkeyi yönetenler arasında ikilem yaşandığını belirten Aylin Kum, “Bugün şöyle bir tablo görüyoruz; meclisimizde Natoya ‘evet’ oyu çıkıyor… TBMM, yani Atatürk’ün kurduğu Mecliste ‘NATO’ya evet’ diyor herkes. O NATO, en basitinden Sakarya’dan örnek vermek gerekirse; Hizbullah’ın Diyarbakır Emniyet Müdürü hemşehrimiz Gaffar Okkan’ı şehit ettiği NATO burası… Biz Sakaryalılar olarak da yıllardır bu acı olayın üzüntüsü içerisindeyiz. AK Parti ise bugün, Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen HüdaPar ile beraber…Türkiye ‘NATO’ya hayır’ diyor. Anketler yapılıyor; yüzde 80 Amerikan karşıtı. ‘Dostumuz Rusya ve Çin’… Yani Türk milleti başka bir yere yöneliyor, bizi yönetenler hâlâ NATO’da, Amerika’da ısrar ediyor…

Demekki Türk milleti ayağa kalkacak ve Türkiye’yi yöneten ve hâlâ o düzenle bağını kesmemiş yöneticilerle kama gibi bağını kesecek. İşte Vatan Partisi burada bütün bu görevlere hazır.” diye konuştu.

Sakarya ve Abhazya hassasiyeti

Sakarya ile ilgili sorunlar üzerine Sakarya Haber Ajansı’nın yönelttiği soruları yanıtlayan milletvekili adayı Aylin Kum, “Ben Abhaz kökenli bir Türk vatandaşıyım. Türkiye’de Abhazların en çok yaşadığı bölge Sakarya, hatta onun da ilçesi Hendek’te Abhazlar çok fazla bulunuyor…

Türkiye’nin bütün üretim çıkarları ve bulunması gereken yer, Atatürk’ün de söylediği gibi; ‘doğuya bakın, doğudan bir güneş doğacak ve biz asyai bir milletiz.’ Türkiye’nin bugün konjonktürel olarak Avrasya’daki öncü yerini bulması dediğimiz durumun kilit ülkesi Abhazya’dır. Eğer Türkiye Abhazya’yı tanırsa Rusya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanır. Şu an bunu Türkiye’de savunan tek parti Vatan Partisi.” dedi.

CHP kendini ABD'ye teslim etmiş

CHP’nin Abhazya politikasını eleştiren milletvekili adayı Kum, konuşmasının devamında, “Sakarya’dan başka Abhaz milletvekilleri de çıkmıştır. Biri Engin Özkoç, o da bizim hemşehrimiz sayılır doğal olarak. Ama CHP’nin içerisindeyken ‘Abhazya’yı tanıyalım’ politikasını savunamazsınız. Çünkü CHP kendini Amerika’ya teslim etmiştir. Amerika, Abhazya diye bir ülkenin bağımsızlığını kabul etmemektedir.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı sonrası, tüm milletvekili adayları toplu olarak fotoğraf çektirdi ve “Yurdu yaşatmak için can veren kahramanlarımıza ihanet edenlerin değil, bu ülkeye can, kan olacakların meclisini kuracağız. Mutlu aile, temiz toplum, güçlü Türkiye için milletimizin emrindeyiz!” mesajı verdi.

 

28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine Katılacak Vatan Partisi Sakarya Milletvekili Adayları:

1. Bahtiyar Bodur (Emekli Elektrik Teknisyeni, Gazeteci)

2. Melike Toy (Emekli Teknik Ressam, CKD Sakarya temsilcisi)

3. AylinKum (Üniversite öğrencisi, TGB Genel Sekreter Yardımcısı)

4. Melih Ersükmen (Emekli İşçi)

5. Mehmet Div (Emekli İşçi, Sporcu

6. Erdi Turan (Aydınlık Gazetesi – Editör)

7. Şenol Korkmaz (Çiftçi)

8. Esra Köse (Üniversite Öğrencisi, Gazeteci)

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni