Siyaset
Giriş Tarihi : 13-05-2023 00:32

Vekil Adayı Burçin Şahindur, “Milletvekilliği için oyunuzu Genç Partiye verin”

Genç Parti 28 Dönem Sakarya 1’inci sıra Adayı Burçin Şahindur, Cumhur ve Millet İttifakını eleştirerek “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oylarınızı dilediğiniz adaya veriniz. Milletvekilliklerinde ise Genç Parti’ye oy verin. Sakarya’da ve ülkemizde gerçekten çalışan bir vekiller görmek istiyorlar ise Genç Parti’ye oy versinler.” dedi.

Vekil Adayı Burçin Şahindur, “Milletvekilliği için oyunuzu Genç Partiye verin”

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek seçimler öncesinde Cumhur İttifakı ve Millet İttifakına bir eleştiride Genç Parti Sakarya Milletvekili Burçin Şahindur’dan geldi. Milletvekili Adayı Şahindur, “Millet İttifakı’ndaki 70 üzerimde milletvekili var. Bunun 60-65 arasında AK Parti güdümlü, zamanında bu partide görev almış kişiler. 16 Mayıs 20123’ün sabahında bunların hepsi istifa edecek. Milletvekili Adaylığında CHP’ye oy verenler bunun pişmanlığını yaşayacak. Bu kişiler yarın öbür gün AK Parti ile birlikte oldular. HÜDAPAR ile birlikte olup Anayasa’nın ilk 4 maddesinin sorgulamak için meclise geldiğinde söz konusu o 60-65 kişi kimin tarafında olacak. CHP’liler kendi elleriyle en büyük darbeyi bu milletvekili seçimlerinde bunları milletvekilleri seçerek yapıyorlar. Bu sebep ile gerçek Atatürkçüler ise Kemal Kılıçdaroğlu’na oy versinler, ama TBMM’de Atatürk ilkelerinin devamını istiyorlarsa Genç Partiye oy versinler.

Niyetleri Saray Vekilliği

Cumhur İttifakı ’da aynı hatayı HÜDAPAR ile yaptı. Her şeyden önce bir Sakaryalı olarak konuşmak gerekirse, Gaffar Okkan’ın katillerini af etmek ne demek. Bunu bir Sakaryalı bir milletvekili adayı olarak söylüyorum. Ben bu affı kaldıramıyorum. Şerefi ile namusu ile hizmet eden Gaffar Okkan’ı bu teröristler tarafından öldürdü. Bunun dışında Cumhur İttifakının tüm adayları niyeti milletvekilli değil Saray Vekilliği. Benim gözümde onların vekilliği bir nevi Kukla Vekilliği. Onlara yap derler yapar yapma derler yapmazlar. Bir kişi çıkıp ta biz bunu şu sebepten yapıyoruz yada yapmıyoruz diyemez.

Sakarya’nın arkasında durmadılar

Bu şehir bir seçim ardından 6 tane AK Parti milletvekili gördü. Bunca zaman AK Parti milletvekilleri ne yaptı bu şehir için.  Hiçbir zaman İlimizle alakalı konularda Sakarya’nın arkasında durmadılar. Bu ülkeyi gerçekten düşünen insanlarımıza sesleniyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oylarınızı dilediğiniz adaya veriniz. Milletvekilliklerinde ise Genç Parti’ye oy verin. Sakarya’da gerçekten çalışan bir vekil görmek istiyorlar ise Genç Partiye oy versinler.” dedi.                  

Maksatları CHP’ye şirin gözükmek

Burçin Şahin’dur Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığından istifası ardından Sakarya’da dahil ülke genelinde Memleket Partisi milletvekilliği adaylıklarından istifa edenler olduğunu biliyoruz. Yola çıktığı adamı yolda bulduğu adam ile değiştiren her zaman kaybeder. Bunların hepsi Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına seçilirse yarın öbür gün CHP’de şirin gözükmek için yapılan karakteri olmayan davranışlardır. Muharrem İnce’nin karakterinin de soyadı gibi ince olduğunu düşünüyorum. Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değiştirme konusu hem başkanları ince hem de ince çekildikten sonra partiyi bırakan vekiller için geçerlidir” diye söyledi.

Basın özgür olacak

Konuşmasında Basın özgürlüğüne de değinen Milletvekili Adayı Burçin Şahindur; “Genç Parti iktidarlığında Basın özgür olacak. Sosyal medya hesaplarında isteyen herkes içinde küfür ve hakaret olmadığı sürece dilediği düşüncesini yazabilecek. Ancak, sahte hesapların önüne geçilebilmesi amacı ile herkes kendi TC numarası ile sosyal medyasını açacak. Yıllarca bu ülkede Turgut Özal ve Süleyman Demirel gibi nice liderler eleştirildi” dedi.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni