Genel
Giriş Tarihi : 26-06-2024 12:54

Vekil Ali İNCİ: KKTC'de önemli mesaj verdi

KKTC Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde önemli mesajlar verildi.

Vekil Ali İNCİ: KKTC'de önemli mesaj verdi

Ali İnci'den Anlamlı Mesajı

AK Parti Sakarya Milletvekili, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci, KKTC Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nin daveti ile mezuniyet törenine katıldı. Törende, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünya 5’ten Büyüktür” ifadesinin önemini vurgulayan İnci, Filistin meselesini dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere anlattı.

Ersin Tatar ile Görüşme

Mezuniyet töreninde, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile de görüşen Milletvekili Ali İnci, Sakarya'da katıldığı programdan dolayı teşekkür etti. Bu anlamlı buluşmada, küresel adalet ve insan hakları konularında önemli mesajlar paylaşıldı.

Filistin Meselesine Vurgu

Törende konuşma yapan Ali İnci, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere, Filistin meselesinin uluslararası toplum için ne kadar büyük bir önem taşıdığını ve Türkiye'nin bu konudaki duruşunu anlattı. Türkiye'nin uluslararası arenada adalet ve barış için yaptığı çağrıları ve bu doğrultuda atılan adımları detaylandırdı.

Dünya Düzeni İçin Reform Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dünya 5’ten Büyüktür” söylemi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin yapısının eleştirildiği ve daha adil bir dünya düzeni için reform çağrısının yapıldığı bir ifadeyi temsil ediyor. Bu mesajın, gençler ve yeni mezunlar tarafından anlaşılması ve benimsenmesi, gelecekte daha adil bir dünya için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

KKTC Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde gerçekleşen bu önemli tören, öğrencilere sadece bir mezuniyet deneyimi sunmakla kalmadı, aynı zamanda onlara küresel meselelere dair farkındalık kazandırdı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni