Genel
Giriş Tarihi : 27-12-2023 14:06

Açılım Okulları, Filistinlilere yardım elini uzattı

İşgalci İsrail rejiminin Filistin halkına yönelik uyguladığı soykırımda mağdur olan kardeşlerine yardım eli uzatan Özel Sakarya Açılım Okulları, Filistin yararına kermes çalışması yaptı.

Açılım Okulları, Filistinlilere yardım elini uzattı

Sosyal sorumluluk projeleriyle örnek olan Özel Sakarya Açılım Okulları Filistin halkına destek amacıyla hayır kermesi çalışması yaptı. Okul bahçesinde düzenlenen kermeste; veliler, öğretmenler ve hayır severlerin hazırladığı yiyecekler satıldı. Filistinli kardeşlerine destek olan öğrencilerin kimi kermes standında dururken, kimi de öğretmenleriyle beraber okul yakınındaki pazaryeri esnafına öğle yemeği getirdi. Yaptığı önemli etkinlikle farkındalık yaratan Açılım Okulları Öğrencilerinin birlik ve beraberlik içinde çalışması dikkat çekti.

“Çocuklarımızın desteği ve duasıyla bu zulüm sona erecektir”

Özel Sakarya Açılım Okulları Müdürü Ahmet İçöz, kermesin Filistinli kardeşlerimizin yararına yapılmasının bu etkinliğe özel bir anlam yüklediğine vurgu yaptı. İçöz, Gazze’de büyük zulüm olduğunu belirterek; “Hepimiz elimizden geldiğince bunun acılarını dindirmek istiyoruz. Kermeste yavrularımız da ürünler alarak bu kampanyaya destek oluyor. İnşallah çocuklarımızın desteği ve duasıyla bu zulüm sona erecektir. Rabbim Gazze’deki kardeşlerimizin yardımcısı olsun” açıklamalarında bulundu.

“Çocuklara Filistin’i anlatın”

Çocuklara Filistin’de yaşananları anlatmamız gerektiğini vurgulayan Okul Müdürü, “çocuklarımıza Filistin’de olanları anlatmalıyız. Çünkü bu yaşananlar bir gerçek ve görmezden gelince yok olmuyor. Biz bakmaya bile dayanamazken, oradaki çocuklar bunları ne yazık ki yaşıyorlar. Bu nedenle çocuklarımıza anlatmalı ve bilinçlendirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Konuşmasının sonunda katılım ve destek yapanlara teşekkür eden İçöz, kermesten elde edilen gelirin Filistin halkına ulaştırılmak üzere Kızılay'ın “Filistin’e yardım” hesabına yatırılacağını bildirdi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni