Genel
Giriş Tarihi : 31-01-2022 14:38   Güncelleme : 31-01-2022 14:38

Akif Yener SAÜ’de sahne aldı

Onun adı efsane Sakarya ,Ne aşk ne hayat, Sakaryaspor 50

Akif Yener SAÜ’de sahne aldı

Onun adı efsane Sakarya ,Ne aşk ne hayat, Sakaryaspor 50. yıl marşı(Bu kalp seninle Sakaryaspor ) şarkı ve marşlarının bestekârı, parapiskolojist ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi mehteran şefi Akif Yener ,SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde ,Sakarya Üniversitesi Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu tarafından düzenlenen “Dünya Azerbaycanlıları Dayanışma Günü” etkinliğinde sahne alarak büyük beğeni topladı.

Azerbaycan Kültür ve Dayanışma topluluğu başkanı Sahib Hashimov un daveti ile etkinliğe katılan sanatçı Akif Yener’in öncesinde ;SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya İl Göç İdaresi Müdürü Hülya Korkut, Sakarya Valiliği İl Sosyal EtütProje Müdürü Taylan Şanlı, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık ve Prof. Dr. Ferruh Tuzcuoğlu, sahneye çıkarak günün anlam ve önemi açısından anlamlı konuşmalar yaptı.

Protokol konuşmalarının ardından sahneye çıkan Sakarya’lı sanatçı Akif Yener ,adeta öğrencileri okuduğu şarkılarla önce coşturdu sonra da duygulandırdı. Yener sahneye çıktığında ‘iki devlet bir millet’ anlayışıyla yoğrulmuş ve benimsemiş iki ülke topluluğunun artık etle tırnak gibi bir bütünü oluşturduğunu ve kardeşliklerinin, dostluklarının ebediyen süreceğine inandığını İfade ettikten sonra Sakarya’nın çeşitli avantajlarını ve güzelliklerini dile getirerek şarkılarına başladı.

Çoğunluğu Türk Cumhuriyetlerinden oluşan öğrenci topluluğuna ,söz ve müziği kendisine ait olan tarihte Sakarya için yazılan ilk ve tek şarkı olan ‘Onun adı efsane Sakarya ’şarkısıyla başlayarak salonu coşturdu. ‘Ne aşk ne hayat ‘isimli şarkısını seslendirirken ise salondaki öğrencilerin cep telefonlarının ışıklarını açarak şarkıya nostaljik bir şekilde eşlik etmesi ayrıca çok güzel bir ahenk oluşturdu.

Sakaryalı sanatçı mini konserinin ardından protokol dahil tüm öğrencilere ilgisinden ve eşliğinden dolayı teşekkür ederek Türkiye Azerbaycan kardeşliğini bir kez daha vurgulayarak konser sonrası bazı hayranlarına beş şarkısından oluşan maxi single albümünden imzalayarak hediye etti.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni