Genel
Giriş Tarihi : 23-02-2023 19:37

ASRİAD Sakarya Şube yönetimi ve üyeleri, İHH Arama Kurtarma Ekibine katıldı

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sakarya Şubesi’ne iadeyi ziyarette bulunan Asrın İş Adamları Derneği (ASRİAD) Sakarya Şubesi yönetimi ve üyeleri İHH Arama Kurtarma Ekibine katıldılar.

 ASRİAD Sakarya Şube yönetimi ve üyeleri, İHH Arama Kurtarma Ekibine katıldı

Kısa adı ASRİAD olan Asrın İşadamları Derneği Sakarya Şubesi yönetim Kurulu üyeleri, İHH Sakarya Şubesi’ni ziyaret etti. ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal ve yönetim kurulunu makamında ağırlayan İHH Sakarya Şube Başkanı Engin Sezer, iadeyi ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek Dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Arama Kurtarma ekibini kuracağız

ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal ise ziyaret ardından yaptığı açıklamasında; “ Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ilk gününde İHH Sakarya Şubesi yönetimi Derneğimizi ziyarete gelmişti. Deprem bölgesinde yapacağımız saha çalışması hakkında toplantı yaptık. Bu günde iadeyi ziyaret yaparak yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Malumunuz ülkemiz deprem kuşağında bulunmakta. Şehirlerimizin ağırlıklı olarak fay hattı zincirinin üzerinde olması. Olası bir deprem gerçeğini gözler önüne seriyor. Bu sebeple depremlere karşı bilinçli olmamız gerekiyor. ASRİAD Sakarya Şubesi olarak bu konuda duyarlı davranarak üzerimize düşen sorumlulukları almamız gerekiyor. Bu amaçla yönetim kurulumumuzun tamamı üyelerimizle birlikte İHH Arama Kurtarma ekibine toplu olarak bir katılım gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte arama ve kurtarma eğitimleriyle birlikte AFAD’a olan Akreditasyonumuzu tamamlayıp kısa sürede ASRİAD Sakarya Arama Kurtarma Ekibini kurmayı planlıyoruz. Alacağımız eğitimler sonrasında ASRİAD Sakarya’nın da kendi ekibi olacak. Biz Sivil toplum örgütüyüz Sivil toplum için üretmemiz gereken insani değerleri taşıyan her türlü sorumluluğu üstlenmekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Sivil toplumu insani değerleri ve maneviyatımızı temsil eden milli olan her çalışmanın içinde varız. Nazik kabullerinden dolayı İHH Sakarya Şube Başkanı Engin Sezer ve yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni