Genel
Giriş Tarihi : 27-06-2022 16:51   Güncelleme : 27-06-2022 16:51

Başkan Akbal İDSB Genel Sekteri Oldu

FUZULEV Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, 17 yıldır faaliyet gösteren İslam Dünyası STK'lar Birliği (İDSB) 9

Başkan Akbal İDSB Genel Sekteri Oldu

FUZULEV Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, 17 yıldır faaliyet gösteren İslam Dünyası STK'lar Birliği (İDSB) 9. olağan genel kurulunda İDSB genel sekreteri olarak seçildi.

İslam dünyasının muhtelif bölgelerinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülebilir iş birliğini hedefleyen İDSB’nin ilk dönem Genel Sekreterliğine Necmi Sadıkoğlu, Birlik Türkiye temsilciliğine ise Av. Ali Kurt seçilmişti. Kurulduğu günden bugüne 3 genel sekreteri olan birliğin gerçekleştirdiği 9. olağan genel kurulunda; FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, oy birliği ile Genel Sekreterlik görevine getirildi.

Birlik Olma, İstişare, STK’lar Arasında İş birliği, Global Network, Uluslararası Etkili Temsil, Hep Birlikte Dik Durma, Üst Kuruluş Kimliğinde Birlik, Müşterek Organizasyonlar, Coğrafyamızı Tanıma, Etkili Lobicilik, Kurumsal Birikimiyle Ortak Akıl ve Hafızaya Katkı Sağlama, Vizyoner Bakış, Üyelik Referansı, Her Üyeden Çözüm Odaklı Fiili Katkı, Yardımlaşma konularına özen göstererek dünya markası haline gelen ve Ümmet Şuuru ile ortak projeler geliştirmeye özen gösteren İDSB “6 Kıta, 66 Ülke, Tek Millet” ilkesiyle çalışmalarına devam ediyor.

Eyüp AKBAL kimdir

3 Mart 1966 tarihinde Konya’da doğdu. İstanbul Vefa Lisesi’ndeki lise eğitiminin ardından, Ankara Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini 1989 yılında tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İşletme İktisadı bölümünden de lisans derecesini aldı. İstanbul Gelişim Üniversitesi İşletme yüksek lisans bölümünü tamamlamıştır.

İş yaşamına 1988 yılında mezun olduğu Eczacılık mesleği ile başladı. 1992 yılında aile şirketi olan Fuzul Holding’de farklı görevlerde bulundu. Halen, Fuzul Holding Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı olarak görev yapan Eyüp Akbal, 2014 yılından bu yana FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Türkiye’de herkesin daha kolay ev ve otomobil sahibi olması konusunda önemli projeler gerçekleştiren Eyüp Akbal, özellikle sabit gelirli çalışanlar için, faizsiz, kolay ve eşit ödeme koşullarına sahip tasarrufa dayalı bir sistem dizayn etti ve toplumdaki yardımlaşma kültürünün yeniden canlanmasına, Türkiye’deki pek çok kişinin hayallerine en ekonomik şekilde kavuşmasına olanak sağlamıştır.

Eyüp Akbal ve Mahut Akbal kardeşlerin 1992 yılında kurduğu şirketin bugün geldiği noktada Fuzul Holding’e ait şirketler; Fuzul Yapı (Markalı Konut Projesi Üreticisi), FuzulEv (Tasarruf Finansman Şirketi), Olimpa Avm (Alışveriş Merkezi) , Autocity (2.El Otomotiv Pazarı), Akva Sigorta (Sigorta Acentesi), Nevita (Gayrimenkul Yatırım Şirketi), Rubikpara (Elektronik Ödeme Yöntemi), Newinn (Serviced Apartment), Parita Portföy (Portföy Yönetim Şirketi) olarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Eyüp Akbal, 20’ye yakın sivil toplum kurulusunun gerek yönetimi gerek yüksek istişarelerinde görev aldı. Türkiye’nin en yaygın ve aktif iş örgütlerinden biri olan MÜSİAD’ı temsilen IDSB- İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nde ve TGTV -Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Kültürlü Gençlik Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Eyüp Akbal, aynı zamanda Konsiad Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı ve Konsiad üyeliğini görevini sürdürmektedir.

Eyüp Akbal, son olarak 2020 yılı Ocak ayından itibaren DEIK Bahreyn, Lübnan ve Danimarka İş Konserleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve TABA- AmCham Türk Amerikan İş Adamları Derneğinde Başkan Yardımcısı olarak seçilerek görevine başlamıştır.

Eyüp Akbal, iyi derecede İngilizce ve Arapça bilir. 1 Kız, 2 Erkek çocuk ve 1 Torun sahibidir.

İyi bir okuyucu olan ve seyahat etmeyi seven Eyüp Akbal, dünyanın birçok ülkesine seyahat etmiş ve Türkiye Gezginler Derneği üyesidir.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni