Genel
Giriş Tarihi : 11-04-2022 15:25   Güncelleme : 11-04-2022 15:25

Boğazda İftar Keyfi

'Bu pahalılıkta tur mu olur?' diye düşünebilirsiniz! EGT Turizm ve Seyahat Acentesi güvencesi ile yapacağınız seyahat ve turlar hem bütçenize uygun hem de beklentilerinizi karşılayacak nitelikte sizlere bir telefon mesafesi kadar yakın

Boğazda İftar Keyfi

'Bu pahalılıkta tur mu olur?' diye düşünebilirsiniz!

EGT Turizm ve Seyahat Acentesi güvencesi ile yapacağınız seyahat ve turlar hem bütçenize uygun hem de beklentilerinizi karşılayacak nitelikte sizlere bir telefon mesafesi kadar yakın...

09 Nisan Cumartesi günü Ramazan Ay'ına özel 'Boğazda İftar Keyfi' olarak günü birlik olarak organize edilen tura vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Çamlıca Camii, Eyüp Sultan, Pierre Loti’yi kapsayan gezi de EGT, 4 otobüs ve profesyonel ekibi ile birlikte 182 müşterisine unutulmayacak anılar biriktirecekleri kaliteli bir hizmet sundular.

İlk durak Çamlıca Camii

Saat 15:15'de Adapazarı Kent Meydanında hareket başladıktan sonra otobüs içinde Kur'an-ı Kerim ve Tevhid okundu. Gezinin ilk durağı ise saat: 18:00 itibariyle İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki Çamlıca Camisi oldu.

Yapımına 2013 yılında başlanan ve 2019 tarihinde hizmete başlayan camii, 6 minaresi, 57 bin 500 metrekarelik alanı ile 63 bin kişilik kapasiteye sahip bulunuyor. Tura katılan vatandaşlar-isteğe bağlı-burada ikindi namazlarını ifa ederek camii içi ve çevresinde bol bol fotoğraf çekilerek anılar biriktirdiler.

Akşam vakti ay ışığında İstanbul

Gezinin sonraki durağında ise saat: 19:00'de Beylerbeyi ilçesine gidildi.

Burada tur için tertiplenen 'Semiramis 2' isimli gemiye geçildi. Geminin Kaptanı Tuncay Doğan, Balıkesir doğumlu ve tam bir deniz aşığı. Yaklaşık 30 senedir mesleğini severek yapan Doğan, Sakaryalıların gezmeyi çok sevdiğini ve tur için tertiplenen 300 liranın böyle zamanda ve bu kalite ile çok ucuz olduğunu sözlerine ekledi. Gemi içinde hizmet veren delikanlılardan Musa Güleç, Ali Haydar Yiğit, Furkan Toymaz ve Yusuf Yiğit, iftar vakti oruçlu insanları bekletmemek için çok çalıştılar.

Boğazın eşsiz manzarasında iftar yemeği

EGT tur müşterileri, saat: 19:44’te iftar yemeklerine başladılar. İstanbul'un eşsiz boğaz manzarası ile birlikte oldukça neşeli ve sohbet havasında geçen iftar yemeği sonrası, yaklaşık 3,5 saat boyunca gemi içinde eğlenceli vakitler yaşandı.  İftar yemeği ve sunum oldukça güzeldi ve müşteriler tarafından da tam not aldı.

Dünyanın her yerinden Eyüp Sultan Camisine

Saat 23:00 gibi tekrar Beylerbeyi'ne gelindikten sonra Eyüp Sultan'a geçildi.  Burada Eyüp Sultan Camisini dolaşan müşteriler sonrasında Pierre Loti ziyaretlerini gerçekleştirdiler.  Sahur vaktiyle birlikte sabah namazı ifa edildikten sonra saat: 06:00 gibi Adapazarı'na doğru hareket edilerek yolculuğun ve turun sonuna gelindi.

EGT tur farkı

Gidilen ve varılan her noktada hiçbir şekilde müşterilerini yalnız bırakmayan EGT yöneticileri, dikkatli ve özenli bir şekilde işlerini sürdürmenin gayretinde olup, müşteri memnuniyetini de esas alarak görevlerini başarıyla tamamladılar. Hiçbir sorun ve aksaklık yaşamayan müşteriler ise turdan çok memnun kaldıklarını söyleyerek, vesile olanlardan Allah razı olsun dediler.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni