Genel
Giriş Tarihi : 15-08-2022 14:23   Güncelleme : 15-08-2022 14:23

Bu sektör de Dünya genelinde bir ilk gerçekleşti

Adafinans Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Ulusal, ülkemiz genelinde bir ilki gerçekleştirerek olası bir deprem sonrasına hazır olabilmek amacıyla sigortalıların sevk ve idaresine yönelik bir tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi

Bu sektör de Dünya genelinde bir ilk gerçekleşti

Adafinans Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Ulusal, ülkemiz genelinde bir ilki gerçekleştirerek olası bir deprem sonrasına hazır olabilmek amacıyla sigortalıların sevk ve idaresine yönelik bir tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi.

18 yıldır İlimizde sigorta sektörü üzerine faaliyet gösteren Adafinans Sigorta, alışılagelmiş deprem tatbikatlarının dışında deprem sonu olasılık dâhilinde gerçekleşecek durumlara ilişkin düzenledikleri tatbikat ile bir ilke imza attı. Adafinans Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Ulusal, söz konusu tatbikatın amacına ilişkin yaptığı açıklamasında “Yaklaşık 100 bin Sakaryalıyı sigortalıyoruz. İşlerimizi sigorta yönetmelikleri, kültür ve ahlaki değerlerimiz üzerine yapıyoruz. Bu amaçla, 6-7 Ağustos tarihinde sektörümüzle alakalı bir deprem tatbikatı yaptık. Deprem hadisesi sonrasında sigortalılarımızın sevk ve idaresine yönelik bir tatbikat düzenledik. Malum ülkemiz ve ilimiz deprem kuşağında. 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan deprem üzerinden çok seneler geçmesine rağmen hepimizde derin yaralar açtı. Temennimiz tekrarının gerçekleşmemesidir. Bu hadise gerçekleştiğinde öncelikle şehrimizdeki ve ülkemizin diğer illerindeki sigortalılarımızın sevk ve idaresini yapabilmek için belirli bir protokol hazırlamak istedik” diyerek bilgilendirmede bulundu.

Mobil Afet Koordinasyon Merkezi
Bir sahra çadırında çalışılabilecek şekilde Mobil Afet Koordinasyon Merkezi pozisyonu aldıklarını vurgulayan Ulusal; “Gerçekleştirdiğimiz tatbikatta deprem sonrasında insanların güncel hayatlarına geri dönebilmeleri amacıyla bir takım simülasyonlar ile sevk ve idareyi gerçekleştirdik. Biz sigortacı olarak, sigortalılarımızın sağlık, hayat ve maddi varlıklarını sigortalıyoruz. Örneğin evi yıkılan, aracı ya da kendisi göçük altında kalanlar. Bunlar üzerine tatbikat yaptık. Adafinans Sigorta olarak yaptığımız sosyal aktivitelerle sektörümüze her zaman rol model olmaya özen gösteriyoruz. Sosyal tarafımız ve uyguladığımız programlar birçok sigortacı tarafından model alınıyor. Bu da bizleri memnun ediyor. Umarım bu tatbikat ülke genelindeki 17 bin sigorta acentesine ve bağlı bulunduğumuz sigorta şirketlerinin genel müdürlüklerine rol model olur. Bu tatbikatta önceliği deprem sonrası hayatın devam etmesi ve yaraların sarılmasına verdik. Neler yapabildiğimizi görme fırsatı da bulduk” dedi.

Maddi varlık olan her şey sigortalanabilir
Açıklamasının devamında maddi varlık olarak her şeyin sigortalanabilir olduğuna dikkat çeken Ulusal; “Deprem acı bir gerçek ama sonrasında hayat devam ediyor. Sigortalarda bu yaraların kısmen sarılması noktasında önemli yer kaplıyor. 17 Ağustos 1999 depremi seneyi devriyesi yaklaşırken muhakkak deprem sigortalarınızı gözden geçirin ihmal etmeyin. Deprem sigortası denilince akla DASK geliyor. Oysa sigortacılık hayatın birçok kademesini içine alan ve içeriği zengin her türlü risklere ilişkin kişi veya kuruluşları güvenceye alan, kapsayıcı haliyle akıllı bir yatırım ve girişimdir” diye konuştu.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni