Manşet
Giriş Tarihi : 14-02-2024 16:10   Güncelleme : 14-02-2024 16:18

ÇELİKYÜREKLİ KOMUTANIMIZI KAYBETTİK!

Türk ordusunun “ÇELİKYÜREKLİ” Komutanı Emekli Org. Saldıray Berk hayatını kaybetti.

ÇELİKYÜREKLİ KOMUTANIMIZI KAYBETTİK!

Perinçek'ten, Saldıray Berk için başsağlığı mesajı

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek; Vatan Partisi üyesi, Emekli Orgeneral Saldıray Berk'in vefatıyla ilgili başsağlığı mesajı paylaştı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek; Vatan Partisi üyesi, Emekli Orgeneral Saldıray Berk'in vefatıyla ilgili başsağlığı mesajı paylaştı. Perinçek, 'Yüce gönüllü erdemli kişiliği Milletimizin ve Partimizin zorluklara meydan okuyan büyük zaferlerine ışık tutacaktır.' dedi.

“Türk Milletinin Gururu,

Türk Ordusunun Çelik Yürekli Komutanı, Vatan Partisi'nin Seçkin Önderlerinden E. Org. Saldıray Berk'i Sonsuza uğurluyoruz.

 

Türk tarihinden miras yüksek kurmay birikimi, cesareti, devrimci bilinç ve kararlılığı, yüce gönüllü erdemli kişiliği Milletimizin ve Partimizin zorluklara meydan okuyan büyük zaferlerine ışık tutacaktır.

 

Türk Milletinin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve Vatan Partisi'nin derin acısını kuvvete dönüştürme azmiyle değerli ailesine, silah arkadaşlarına ve partili mücadele arkadaşlarına baş sağlığı dileriz.”

  Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’nın açıklaması

KAHRAMAN KOMUTANIMIZLA SON GÖRÜŞMEMİZ:

 "BÜTÜN DÜNYA BİLSİN DİYE VATAN PARTİSİ'NE KAYDOLDUM" Kahraman Komutanımız E.Org. Saldıray Berk’le, Genel Saymanımız Şehmus Yıldırım Gençer ve Genel Başkan Yardımcımız Utku Reyhan’la birlikte evinde görüşmüştük. Her zamanki tevazusu, sadeliği ve sıcaklığıyla bizleri bahçesinde ağırladı. Komutanımızla arkadaş gibi olmuştuk. Her konuda gönül rahatlığıyla konuşabiliyorduk. Sağlık sorunlarından dolayı bir süredir görüşememiştik. Uzun uzun hasret giderdik ve Türkiyemiz üzerine konuştuk. Komutanımız, daha biz konuya girmeden, Partimizin Vatan Savaşı siyasetinin doğruluğu ve haklılığını, Türkiye’nin ihtiyacı olan çözümün bu program olduğunu ve cesaretle mevcut çizgiyi savunmak gerektiğini anlattı. Her zamanki gibi tereddütsüzdü. Cephedeydi. Mehmetçik yürekli Komutanlarımızın en seçkinlerindendi. Türkiyemizin karşı karşıya olduğu tehditler konusunda Komutanımız büyük bilinci, cesareti ve vicdanıyla önümüzdeki tehditleri saptıyordu. Özellikle NATO’nun Türk Ordusu ve ülkemiz için nasıl büyük bir tehdit olduğunu, askerlik hayatı boyunca yaşadığı tecrübelerden örnekler vererek uzunca anlattı. Taviz verilemeyecek en önemli konunun ABD ve NATO tehditlerine karşı dik durmak olduğunu belirtirken, bazı silah arkadaşlarına bu konuda dik durmadıkları için sessizce sitemde bulunuyordu. Bozgunculuğa sonuna kadar karşıydı ve Ordumuzu yıpratmamak adına eleştirilerini kamuoyu önünde yapmayacağını söyledi. Atatürk’e ve Cumhuriyet’e bağlılığını sık sık vurguladı. Milli Devlete karşı sorumluluğunu, kendi hayatıyla özetliyordu. Cumhuriyetin kendisinin elinden tuttuğunu, yetiştirdiğini, bu halkın imkanlarıyla Orgeneralliğe kadar geldiğini ve milletimize hiçbir zaman ödenmeyecek bir borcumuzun olduğunu anlattı. Sohbet biterken umut doluydu. Vatan Partisi kırmızıçizgim diyordu. “Bütün dünya nerede durduğumu bilsin diye Partimize kaydoldum” dedi. Partimizin gençliğini büyük bir gurur ve mutlulukla izlediğini, isim isim hepimizi yakından takip ettiğini ve moral bulduğunu anlatıyordu. Önümüzdeki zor dönemlerde cephedeki en büyük güç kaynağımız, E.Org. Saldıray Berk’in cesareti ve erdemleri olacak. Komutanımızın özlediği başı dik ve Üreten Türkiye’yi inşa edeceğiz. Hasret kaldığımız Türkiye ufuktadır ve Saldıray Berklerin omuzlarında yükselecektir. Söz veriyoruz. Acımız büyük ancak Komutanımızı emanet ettiğimiz toprağımız nice kahramanlar yetiştirmeye hazır, daha güçlü, daha cesur ve daha bereketlidir.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni