Genel
Giriş Tarihi : 10-09-2022 11:58   Güncelleme : 10-09-2022 11:58

Çınarardı Peyzaj, bu yılda Kamu/Özel sektör temsilcilerini agirladı

Uluslararası statü kazanan Sakarya PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda bir araya gelen protokol üyeleri 25 yıldır sektörün içinde olan Çınarardı Peyzaj standını ziyaret etti

Çınarardı Peyzaj, bu yılda Kamu/Özel sektör temsilcilerini agirladı

Uluslararası statü kazanan Sakarya PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda bir araya gelen protokol üyeleri 25 yıldır sektörün içinde olan Çınarardı Peyzaj standını ziyaret etti.

1997 yılından bu yana sus bitkileri üreten ve satışını gerçekleştiren Çınarardı Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı Ziraat Yüksek Mühendisi Aziz Anık yönetiminde ve İşadamı Hasan İlter Genel Müdürlüğü‘ndeki Çınarardı Peyzaj; Sakarya PSB Anatolia Fuarı’nda bu sene de yerini aldı. Açılışının ilk 3 yılı festival, son iki yıl ise fuar olarak gerçekleşen etkinliğe ziyaretçiler akın ederken her sene olduğu gibi Çınarardı Peyzaj kurdukları fuar standında misafirlerini ağırladı.

Çınarardı Peyzaj’ı ziyaret eden birçok ziyaretçinin yanısıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ,Bursa Büyükşehir belediyesi başkanı Alinur Aktaş , Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Akgün Altuğ, Ak Parti Yerel Yöntemlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İnci, Arifiye belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özcan, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, belediye meclis üyesi Ethem Tiryaki, Hak İş İl Temsilcisi ve Hizmet İş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Özpolat, İş adamı Selami Akyol, İş adamı Nihat Tınazcı ve milli sporcu ve iş adamı Ali Şahin ve Sopeli Yaşam Köyü sahibi Fikret Şahin , Konya KOBİ san yönetim kurulu Başkanı iş adamı Ali Kanarya , İstanbul Ağaç As genel müdürü Ali Sukas , ziraat bankası Adapazarı şube müdürü Volkan Çelik, Sapanca müftüsü Yavuz Koçak, Sakarya Fidan Aş yetkilileri , Erzurum Çetaş Aş yetkilileri , Konya Fidan Aş yetkilileri Çınarardı Peyzaj standını ziyaret etti.

Mavi ve yeşil bir arada

Çınarardı Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı Ziraat Yüksek Mühendisi Aziz Anık, "Mavi ile yeşilin bir arada olduğu bu güzel alanda her sene olduğu gibi bu sene de yerimizi aldık. Değerli misafirlerimizi ve Sayın protokol üyelerimizi ağırlamanın mutluluğu içindeyiz. Kendilerine destekleri için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Fuar alanına daha fazla ziyaretçi beklediklerini belirten Anik; "Sakarya ve çevre illerin dışında diğer şehirlerden ziyaretçileri de fuar alanına davet etti. Anik şu ifadelere yer verdi; “ Sakarya Süs bitkileri, bahçe ve dış mekan bitkileri üretimi konusunda Türkiye’nin %40’lık dilimini karşılıyor. Bizler de belediyeler ve iş yapan tedarikçilerin uğrak adresi olarak kendimizi görüyoruz. Türkiye’nin her yerine bitkilerimizi ulaştırıyoruz. Böyle kapsamlı bir fuar alanında da olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sene 5.si düzenlenen fuara ilk yılından itibaren katılıyoruz. Biz Konya merkezli olarak 25 yıldır bu sektörde hizmet veriyoruz. 40 çeşit yapraklı dış mekan süs bitkisi yetiştiriyoruz . Çınar, Ihlamur, Akçaağaç, Meşe, Süs Eriği, Süs Elması, Süs Kirazı, Sığla, Mabet ve Dışbudak olmak üzere değişik boy ve ebatta fidan üretmekteyiz. 2005 yılından bu yana da Akyazı ilçesinde de süs bitkileri üretimi yapmaktayız. Bu fuarın yapımında emeği geçen başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve İlçe belediye başkanı Özcan özen olmak üzere emeği geçen tüm gizli kahraman lara teşekkür ediyorum. Remzi Adıyaman’a özel olarak teşekkür ediyorum. İlk yılında silindir ile gezilen fuar alanında şimdi kilitli parke taşlar döşenmiş bir alana dönüştü. Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttıran fuar renkli hale geldi. Bizde üretim yaptığımız müddetçe fuara katılarak destek vermek istiyoruz.” dedi.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni