Genel
Giriş Tarihi : 11-05-2022 12:56   Güncelleme : 11-05-2022 12:56

MÜSİAD: Biz ürettikçe kazanan Türkiye olacaktır

MÜSİAD 32

MÜSİAD: Biz ürettikçe kazanan Türkiye olacaktır

MÜSİAD 32.Yılını İstanbul Taksim AKM'de düzenlenen törenle kutladı. MÜSİAD Genel Merkezi tarafından İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu öncülüğünde Sakarya Şubesi de katılım sağladı.

Törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, İl Şube Başkan Yardımcısı Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Eminler, Genç MÜSİAD Başkanı Enes Boz, Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Gülçe (Gülpey Süt Ürünler), Şube Müdürü Emre Ozan, Optimak STU Yönetim Kurulu Başkanı Tansel Cavit Kulak, Ada Epa Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Muhiddin Kara ve Baki Demir ile MÜSİAD'ın ülke çapında yer alan 86 şubesinin başkan, yardımcı ve yönetim kurul üyeleri tam kadro katılım gösterdi.

Türkiye, en büyük 10 ekonomi arasında yer alma hedefine adım adım yaklaşıyor

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, 32. Kuruluş yıl dönümü kapsamında Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen "Türkiye'nin Gücü Ödülleri" töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Gücü Ödülleri'yle, farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarına, sanayici ve girişimcilere ilham vermeyi temenni ettiklerini dile getirdi.

Başkan Mahmut Asmalı," Türkiye'nin son 20 yılda otomotivden savunma sanayisine, inşaattan tarıma kadar her sektörde çok önemli bir yol kat ettiğine dikkati çekerek, "Hayal edilmesi zor icraatların tek tek hayata geçtiğine gururla şahit olduk, şahit olmaya da devam edeceğiz inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımız, kararlı duruşu, adaletli bakış açısı, şeffaflığa verdiği önem ve geleceği iyi analiz eden vizyonu ile Türkiye'nin hemen hemen her sektörde açık ara öne çıkmasını teşvik ediyor. Bu gücü tepeden tırnağa hisseden ve zorluklar karşısında yılmadan ilerleyen sanayicilerimiz, dünyanın dört bir yanında tercih edilen ürün ve hizmetler geliştiriyor." ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan da törende önemli açıklamalarda bulundu:

"Şahsıma gösterdiğiniz teveccüh için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Aynı şekilde 9 farklı dalda ödülleri takdim edilen değerli temsilcilerimizi de tebrik ediyorum. Kimi muhalefet aktörlerinin iş dünyamıza sabah akşam karamsarlık aşıladığı bu dönemde bu tören çok önemlidir. Cesur isimlerin ödüllendirilmesini çok anlamlı buluyorum. Bugün ödül verilen isimler başarılı temsilcilerimizin sadece küçük bir bölümüdür. On binlerce insanımız önemli başarılara imza atıyor. Yerli ve yabancı yatırımcıların iştahı artıyor. Her ay rekorlar kırıyoruz. Bu yıl için daha büyük hedefler belirlemiştik. 240 milyar doları ihracatımız aştı. Türkiye'yi kritik teknolojilerin pazarı yerine üreticisi haline getirmeyi adım adım gerçekleştireceğiz."

MÜSİAD Sakarya İl Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, 2022 yılını yatırım yılı ilan ettiklerini ve bu doğrultuda çalışmalar sürdürdüklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni