Genel
Giriş Tarihi : 10-06-2023 11:07

Tacikistanlı Ahmad Alizoda Sakarya’da kayboldu

Tacikistan Uyruklu 14 yaşındaki Ahmad Alizoda Sakarya’da kayboldu.

Tacikistanlı Ahmad Alizoda Sakarya’da kayboldu

Ramazan ayının birinci gününden beri kendisinden haber alınamayan Ahmad Alizoda’nın annesi, oğlunu gören ya da bulanların en yakın kolluk güçlerine teslim etmelerini veya 0551 166 54 64 ve 0533 599 46 02 nolu telefona bilgi vermelerini istedi.

Dini eğitim amaçlı medresede eğitim alan Tacikistan Uyruklu 2009 doğumlu ’ya, Ramazan ayının ilk gününde itibaren ulaşılamıyor. Oğlunun hayatından endişe duyan acılı anne Tamano Solikhova, Dumlupınar Polis Merkezine başvurarak yardım istedi.

ENDİŞELİ ANNE POLİSTEN YARDIM İSTEDİ

Anne Solikhova, poliste verdiği ifadesinde, ‘‘Biz geçtiğimiz yıl Tacikistan’dan Türkiye’ye geldik. Sakarya’da bir medreseye yatılı olarak verdiğini, Çoçuğum Ahmad geldiğimizde, Erenler Bağlar Mahallesi 7062 Sokak, No: 14 Erenler Sakarya adresinde bulunan, H. Orhan Medresesi’ne dini eğitim alması için yatılı olarak misafirhaneye gönderdik. Ben Türkiye’ye sık sık gelip gelmekteyim. En son 2 ay önce Tacikistan’a gittim. 23 Mart 2023 günü Saat 08.00 sıralarında beni Medresede bulunan hocalar aradı. Çocuğum Ahmad’ın medresede olmadığını sabah kalktıklarında bulamadıklarını söylediler. Ben Türkiye’ye dönebildim ve medreseye gittim. Medresedeki hocalar ile görüştüm. 22.03.2023 günü akşamı teravih namazını kılarken gördüklerini ve daha sonra görmediklerini söylediler. Biz de gidebilecekleri yerleri araştırdık ancak bulamadık. Çocuğumda her hangi bir engel durumu söz konusu değildir. Oğlumun hayatından endişe duyuyorum. Tüm bildiklerim bunlardır’’ ifadelerini kullandı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni