Genel
Giriş Tarihi : 10-07-2022 14:50   Güncelleme : 10-07-2022 14:50

Yenikent Hastanesi’nin kanatsız meleği

Pandemi döneminde en çok yorulan ve yıprananların başında gelen gizli kahramanlardan Yenikent Devlet Hastanesi’nin neşeli ve yardımsever sağlık çalışanı Yasemin Seyhun Kaymaz, yaptığı yardımlarla gönüllerde taht kuruyor

Yenikent Hastanesi’nin kanatsız meleği

Pandemi döneminde en çok yorulan ve yıprananların başında gelen gizli kahramanlardan Yenikent Devlet Hastanesi’nin neşeli ve yardımsever sağlık çalışanı Yasemin Seyhun Kaymaz, yaptığı yardımlarla gönüllerde taht kuruyor.

Yenikent Devlet Hastanesi’nin neşe kaynağı acil servis sekreteri Yasemin Seyhun Kaymaz, Nöbet günleri dışında ihtiyaç sahibi ailelere yardım ediyor. Sosyal medya hesaplarından da duyuru yapan Kaymaz, arkadaşlarının da yardımıyla ihtiyaç sahibi ailelere erzak, giyim ve benzeri yardımlarda bulunuyor. Yasemin Seyhun Kaymaz, “Elimden geldiği kadar ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye çalışıyorum. Bazen ikinci el temiz eşyaları olan arkadaşlar ve tanıdıklar nöbet günlerimde bile bana getiriyor. Özel günlerde çocukları toplayıp alışverişe götürüyorum. Yenikent acil ekibim doktorlarım ve mesai arkadaşlarım çok destek oluyor. Hastaneye gelen çocuklar için cebimde hep bir çikolata bulunur. Çocuklar için de hayallerim var, gerçekleştirmek için sabırsızlanıyorum’’ ifadeleri ile  yeni projelerin olacağını belirtti.

Hedefinin farkındalık yaratmak ve herkesi cesaretlendirmek olduğunu dile getiren Kaymaz, ‘’Bazen insanların hüznüne, bazen sevgisine, bazen acısına ortak oluyoruz. Hayat paylaştıkça güzel’’ diyerek paylaşmanın önemine vurgu yaptı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni