Genel
Giriş Tarihi : 26-02-2024 15:40

Yeşilay'da Yusuf Genç dönemi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısını, 25 Şubat Pazar günü saat 14.00’de, Genel Merkez Yöneticileri, Yeşilay Bölge Koordinatörü, Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve gönüllülerin katılımı ile BELPAŞ Ormanpark Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yeşilay'da Yusuf  Genç dönemi

Yeşilay Sakarya Şubesi, yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının oluşturularak ilan edildiği toplantıda mevcut Şube başkanı Arzu Çakır faaliyet raporunu ve denetleme kurulu başkanı Paşa Odabaş’da denetleme raporunu sunarak dönem boyunca yapılan çalışmalar ve çıktıları hakkında bilgi vermişlerdir. Yeşilay’ın son dönemde Sakarya’da hizmet noktalarını arttırarak, Bölge Koordinatörlük Ofisi’ni, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ve Millet Bahçesi içerisinde açılan Yeşilay Gençlik Merkezi’yle bağımlılıkla mücadelede hizmetlerini giderek arttırmak istediği, kültür- sanat ve sportif aktiviteleri, kamu ve özel kurumlar ziyaretleri ile artarak devam eden bir performans gösterdiğine dikkat çekilmiştir.

Genel Kurul’da Şube Başkanlığı’na seçilen Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet bölüm başkanı Prof. Dr. Yusuf Genç, önceki yönetimlere ve katkı veren herkese teşekkür ederek; ‘Sakarya Şubesi yeni yönetiminde geniş yelpazede kişilere yer verilmiştir. Her kesimden alanla ilgili arkadaşlarımızın yönetimde olmasına özen gösterilmiştir. Güçlü ve dinamik bir kadroyla yolumuza devam edeceğiz. Bağımlılık konusu tüm toplumların ve dünyanın ortak sorunudur. Kamu ve özel kurumların, STK ve vatandaşlarımızın gönüllü desteklerine ihtiyacımız vardır. Bağımlılıkla mücadelede ilgili tüm kurumlarla dirsek temas halinde olacağız. Yönetimi ile Yeşilay Sakarya Şubesi genel merkezimizin misyon ve vizyonuna da riayet ederek bağımlılıklarla mücadelede, insan sağlığı ve onurunun korumada daha kararlı ve azimli ilerleyecek. Tüm yönetimimiz, ilçe temsilcilerimiz, komisyonlarımız ve gönüllülerimizle yeni dönemde Sakarya’mıza hizmetlerimizi arttırarak devam edeceğiz.’ dedi.

Bağımlılık konusunda çok miktarda ulusal ve uluslararası projeleri, kitap, makale ve bildirileri olduğunu söyleyen Başkan GENÇ, akademik birikimlerini ekibi ile birlikte sahaya yansıtma yönünde ciddi emek sarf edeceklerini, ilgili bütün paydaşlarla etkileşim halinde olacaklarını, toplumda bağımlılığın azaltılması için bilinç oluşturmaya çalışacaklarını, koruyucu ve önleyici hizmetlere öncelik vereceklerini de sözlerine ekledi. Üyelerin oylarının ardından yeni dönemde görev yapacak yönetim listesinin belirlendiği Genel Kurul Toplantısı, yeni yönetimin ve üyelerin dilek-temennileriyle sona erdi.

Komisyonların ( kadın, gençlik, çocuk, kültür ev sanat, eğitim, organizasyon komisyonları ve spor kulübü) daha sonra belirleneceği ifade edilen toplantıda yeni yönetim kurulu belli oldu.

Prof. Dr. Yusuf GENÇ’in başkanlığında, 16 kişilik yeni yönetim şu şekilde;

Yusuf GENÇ - SAÜ Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı (Prof. Dr.)

Betül KOCACIK - Avukat

Yusuf Gökhan ERKAN - İş adamı

Tansel Cavit KULAK - İşadamı

Semiha ÖZGÜR SEZER - Aile Danışmanı

Halil İbrahim KARA - Avukat

Sümeyye DERİN - SAÜ Psikoloji Böl. Öğr Üyesi (Dr. Öğr. Üyesi)

Mustafa ALTINDİŞ - SAÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi (Prof. Dr.)

Şeyda TOK - Akyazı İlçe Sağlık Müdürü (Uzman Doktor)

Taylan KORKMAZ - Denetimli Serbestlik Uzmanı- Uzm. Psikolog

Mustafa AK - Yeminli Mali Müşavir / Bağımsız Denetçi

Murat TOSUN - SAÜ Matematik Böl. Öğr. Üyesi (Prof. Dr.)

Erol DEMİR - Kampüs camii İmam Hatibi

Ahmet ÖKSÜZOĞLU - Sakarya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı

Sevda ARSLAN - Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü

Rasim SOYLU - SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi (Doç. Dr.)

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni