Genel
Giriş Tarihi : 17-02-2022 18:31   Güncelleme : 17-02-2022 18:31

Yeşilay’dan BELPAŞ Genel Müdürü’ne ziyaret

Yeşilay Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Çakır ve yönetimi tarafından BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik’e ziyarette bulunuldu

Yeşilay’dan BELPAŞ Genel Müdürü’ne ziyaret

Yeşilay Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Çakır ve yönetimi tarafından BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik’e ziyarette bulunuldu.

Önleyici Hizmetler, Psikolojik Rehabilitasyon ve Sosyal Hizmet alanında BELPAŞ bünyesindeki personellere yönelik TBM eğitimleri ile ortak paydada çalışmalarını yürütecek Yeşilay, projeler ve yeni işbirliği alanlarıyla ilgili BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik’I makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. TBM Yetişkin Eğitimi Projesi’yle paydaş kurumlarla ortak faaliyetler düzenleyeceklerini belirten Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Arzu Çakır; ‘Bağımlılıkla mücadelede, önleyici hizmetler noktasında önemli bir yeri olan Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM) ile okullarda, Yeşilay Elçileri projesiyle de sahada halka ulaşarak bağımlılık yapıcı maddelere karşı eğitimler ve saha faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 115 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmetimizi, psikolojik rehabilitasyon ve sosyal hizmet desteğimizi şehrimizde ücretsiz vermeye devam ediyoruz. Tütün, alkol, madde, teknoloji ve kumar bağımlılığından mustarip olan kişiler rahatlıkla arayıp randevularını oluşturarak tedavilerine başlayabilirler.’ dedi. Bağımlıların hayata geri kazandırılması noktasında kurumlar arası işbirliği ve desteğin devamlılığına vurgu yapılarak ziyaret sonlandı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni