Genel
Giriş Tarihi : 01-06-2022 12:04   Güncelleme : 01-06-2022 12:04

Akaryakıt sektöründe sorunlar masaya yatırıldı

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Merkezi 'PÜİS İzmit Bölge Başkanlığı toplantısı' 11 İl Başkanı'nın katılımı ile Sakarya’da gerçekleştirildi

Akaryakıt sektöründe sorunlar masaya yatırıldı

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Merkezi 'PÜİS İzmit Bölge Başkanlığı toplantısı' 11 İl Başkanı'nın katılımı ile Sakarya’da gerçekleştirildi.

PÜİS İzmit Bölge Başkanı İsmail Hıra başkanlığında, Bölge Yönetim Kurulu Üyesi ve PÜİS Sakarya İl Başkanı Tunatan Grup Akaryakıtlar Genel Müdürü Mutlu Yıldız’ın ev sahipliğinde Sakarya'nın Serdivan ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya 11 il başkanı ve akaryakıt bayileri katıldı. Akaryakıt sektöründe üyelerinin hak ve yararlarını savunan, onları temsil etmekle görevli olan PÜİS ve Genel Başkanı İmran Okumuş liderliğinde sektörün içinde bulunduğu birçok sorununun, özellikle son zamanlarda oluşan sıkıntılı dönemde çözüme kavuşmasına öncülük ederken, toplantıda çözüme kavuşan konular olumlu yan ve eksik kısımları başta olmak üzere tüm yönleriyle değerlendirildi.

Akaryakıt bayilerinin 365 Gün ve 7/24 hiç kapanmadan vefakâr şekilde tüm kadrolarıyla hizmet verdiğinin altı çizilerek, önemli bir amme hizmeti gören Akaryakıt bayilerinin yaşanan yeni sorunlarının neler olduğu ve nasıl çözüme kavuşması gerektiği konusunda geniş bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Bu kapsamda; Kâr marjlarının enflasyon oranında ve yüzdesel olarak güncellenmesi; Akaryakıt POS komisyonlarının dağıtıcı şirketler ile paylaşılması; Vergi Dairelerine verilecek teminatlar, Akaryakıt sektöründeki kayıt dışının önüne geçilmesi ve nakliye ücretleri ana sorunlar olarak tespit edildi. Bir takım farklı konularda oluşan sorunları çözüm önerileriyle beraber ortadan kaldırılması gerekliliği ve PÜİS Genel Merkezine bildirim yapılması için ayrıca oy birliği ile karar alındı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni