Siyaset
Giriş Tarihi : 22-11-2023 13:52

Doç. Dr. Furkan Beşel Serdivan Belediye Başkanlığı aday adaylığına başvurdu

Gerek akademik, gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bir çok başarılara imza atan ve aynı zamanda Orhan Camii İmam Hatibi Alaattin Beşel'in oğlu olan Doçent Dr. Furkan Beşel; Serdivan Belediye Başkanlığı için, kalabalık bir heyetle geldiği Ak Parti Serdivan İlçe Başkanlığı'nda Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Doç. Dr. Furkan Beşel Serdivan Belediye Başkanlığı aday adaylığına başvurdu

AK Parti’de 9 Kasım’da başlayan, 22 Kasım’a uzatılan aday adaylık başvuruları son gününe gelmişken; bir başvuru da Doç. Dr. Furkan Beşel’den geldi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden ayrılarak, Serdivan Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunan Beşel; başvurusunu Salı akşamı AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı'nda yaptı. Aday adayı Beşel, dilekçesini Ak Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken’e teslim etti. Aday adayı Beşel’in başvuru törenine ailesi ve sevenleri katılırken, Serdivanlılar tarafından da ilgiyle karşılandı.

“Serdivan, bana yeni bir heyecan”

Başvurudan sonra açıklama yapan Beşel; “Serdivan’ımıza hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Bundan sonra görev bize verilirse, ilçemizi belediyecilik hizmetiyle beraber; hem teşkilatımızla, hem partimizle bir arada çok daha iyi bir seviyeye getirmek için mücadele edeceğiz. Serdivan’a özellikle sosyal ve kültürel anlamda çok daha iyi hizmet etmeye talibiz. Üniversitemizin ve gençliğin enerjisini burada istifade ederek kullanmak istiyoruz. Yine Serdivan’ı gerek turizm gerek spor gibi alanlarda ön plana çıkarmak istiyoruz. Artık Serdivan’ı çok daha ileri seviyeye çıkarmak üzere ‘Serdivan, bana yeni bir heyecan’ sloganıyla bu yola çıktık” ifadelerini kullandı.

Doçent Doktor Furkan Beşel kimdir?

1985 yılında Sakarya’da doğan Doç. Dr. Furkan Beşel, Ortaokul ve lise tahsilini Serdivan

Sakarya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden

2009 yılında mezun oldu. 2010 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari

Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi oldu. 2017 yılında Sakarya Üniversitesi Maliye

Anabilim dalında doktora eğitimini tamamladı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Durham Üniversitesi’nde (İngiltere) doktora sürecinde misafir araştırmacı olarak çalışmalarda bulundu. 2018’de Doçent olan Furkan Beşel, 15 Ağustos 2023 itibarıyla Profesör olmaya hak kazanmış olup atama işlemlerinin tamamlanması süreci devam etmektedir. Halen Sakarya Üniversitesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nde öğretim üyesi olup ayrıca Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ikinci bir lisans eğitimine devam etmektedir. Mali Hukuk, Vergi Hukuku, Türk Vergi Sistemi, Mali İktisat, Maliye Teorisi, Maliye Politikası ve İslam Ekonomisi alanlarında birçok ulusal ve uluslararası çalışmaları bulunan Beşel, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni