Genel
Giriş Tarihi : 20-05-2022 17:07   Güncelleme : 20-05-2022 17:07

Judo turnuvasında şehrimizi gururlandırdılar

Türkiye Judo Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan “Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası” 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş Merkez Spor Salonunda Düzenlendi

Judo turnuvasında şehrimizi gururlandırdılar

Türkiye Judo Federasyonu 2022 yılı faaliyet programında yer alan “Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası” 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Kahramanmaraş Merkez Spor Salonunda Düzenlendi. Şampiyonaya Sakarya'yı temsilen katılan başarılı sporcu Ezgi Topçu 40 Kiloda 1. Olurken, +73 kiloda Alperen Kondi 3. Olarak derece aldı.

Çaybaşı Yeni Köy Judo Kulübü sporcularından Ezgi Topçu ve Alperen Kondi elde ettikleri başarı ile Sakarya Çaybaşı Spor Kulübü Başkanı Kemal Şimşek, Kulüp Hocası Beytullah Tatar’ı gururlandırdı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, ‘’ Hiçbir kurumdan faydalanmadan tamamen kendi imkanlarıyla başarı elde ettiler. Bu dereceler İlk değil son da olmayacak’’ ifadelerine yer verildi.

63 ilden toplam 933 judo sporcusunun madalya için karşılaştığı şampiyonanın açılış töreninde Gençlik ve Spor Kahramanmaraş İl Müdürü Cemil Boz, Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç kısa birer konuşma yaparak katılan tüm ekiplere başarılar diledi. Açılış Töreni için Salona gelen il protokolü günün madalya kazanan sporcuların ödüllerini takdim etti.

Türkiye şampiyonu Sakaryalı sporcular millî takım formasıyla Eylül ayında Yunanistan da yapılacak Balkan şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni