Genel
Giriş Tarihi : 06-06-2022 20:07   Güncelleme : 06-06-2022 20:07

Samsunlular Derneği 3. Geleneksel Aile Piknik Şöleni’ni gerçekleştirdi

Sakarya Samsunlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 3

Samsunlular Derneği 3. Geleneksel Aile Piknik Şöleni’ni gerçekleştirdi

Sakarya Samsunlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 3. Aile Piknik Şöleni yoğun katılım ile Poyrazlar Gölü’nde gerçekleşti. Akif Yener şefliğindeki Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın konseri ile başlayan Programda çocuklar için palyaço gösterilerinden Karadeniz türkülerine, yöresel yemeklerden halk oyunlarına kadar birçok etkinlik yer aldı.

Başkan Yüce Karabağ’dan ayağının tozuyla geldi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Azerbaycan Karabağ’dan ayağının tozuyla geldi. Havaalanından direk piknik alanına iştirak eden Yüce, birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasında dernek yöneticilerine başarılar diledi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise arayarak başarılar diledi.

Protokolün buluştuğu programa Başkan Yüce’nin yanı sıra; MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, AK Parti 22 ve 23. Dönem Sakarya Milletvekili, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan eski Yardımcısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu eski Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Samsun Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Adapazarı İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İsmail Bel, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl Başkanı Ziya Akar, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, BBP Sakarya İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, AK Parti Adapazarı İlçe Başkan Erol Aydın, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Erdal Köse, Yeniden Refah Partisi Serdivan İlçe Başkanı E. Erbakan Yaşar, Sakarya SESOB Başkanı adına Ramazan Ünal,  SAMKON Genel Başkanı H. Kaya Aşçı, ASİYAD Genel Başkanı Osman Yılmaz, ASDEF Genel Başkanı İbrahim Işık, Anadolu SADEF Başkanı Halit Katı, BADEF Başkanı Mustafa Hacıoğlu, SAMKON Başkan Yardımcısı Berat Olgun, Eyüp Ercan, ALDEF Genel Başkanı Fehim Gevrek, TEKSAMDER Genel Başkanı Bilal Acar, İSGİD Genel Başkanı Fatih Aşçı, Bursa Dernekler Federasyonu Başkan Vekili Temel Erkol, Alaçam Güreş Ağası Hüseyin Temur, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, SAKODEF temsilcileri, STK temsilcileri, sponsorlar, Sakarya da görev yapan dernekler, dernek üyeleri ile aileler katılım sağladı.

Komitedeki isimler

Sakarya Samsunlular Dernek Başkanı Adnan Pala öncülüğünde gerçekleşen programın tertip komitesinde; Ramazan Demir, Sabri Temur, İbrahim Mergen, Ümit Öz Şahin, Mert Keleş, Hasan Sağlam, Hasan Ali Korkmaz, Ali Asan, Alper Barış Özdemir, Kemal Kartal, Fehmi Özen, Halil Başer, İbrahim Bilgen, Ali Altıkat, Kadir Kocataş, Emrah Çoban, Arif Avcı, Yeliz Kurucu, Burak Çolak, Hafi Gündoğdu ve Mecit Çolak yer aldı.

Sanatçılar resital verdiler

Programda Samsunlu Şair Seyran Özcan'ın imza etkinliği ardından şiir okumasının yanı sıra; Oflu Kadir, Rahmi Aydın ve ekibi, Adem Kılıç, Piyanist Yıldırım Kılıç, Kemençe ‘de Ahmet Atmaca, Ses Sanatçısı Zennure Çaylı Koç sahne alan konuklar arasındaydı. Ses sanatçısı Zennure Çaylı, gerek şarkı ve türküleriyle gerekse program içinde yaptığı sunuculuğu ile göz doldurdu ve izleyenlerin beğenisini kazandı.

Başkan Adnan Pala'dan teşekkür

Sakarya Samsunlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Pala konuşmasında, “Derneğimizin bugün itibariyle 3.sünü düzenlediği geleneksel festivalini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyor, bizleri onurlandırdıkları için çok teşekkür ediyoruz. Sağ olun, var olun." ifadelerine yer verdi.  Başkan Pala konuşması sonunda ana sponsor ve sponsorlara teşekkürlerini iletti.

Klansmanının en üstünde olan Sleipner İsveç çeliğinden tamamı el yapımı olarak bir ayda üretilen kılıç açık artırma ile satışa sunuldu. Bıçağın satışından elde edilen 55 Bin lira Sakarya’da burslu okuyan öğrenciler için fona aktarıldı.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni