Genel
Giriş Tarihi : 08-06-2023 19:54

SAÜ yüksek lisans öğrencileri ve akademisyenler yılsonu etkinliğinde buluştu

Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak mezuniyete hazırlanan öğrenciler, yıl sonu etkinliğinde hocaları ile bir araya gelerek derslerin yorgunluğunu attı.

SAÜ yüksek lisans öğrencileri ve akademisyenler yılsonu etkinliğinde buluştu

Mezun adayları ve akademisyenler keyifli bir ortamda gerçekleşen etkinlikte gönüllerince eğlendi. Program sonunda öğrenciler, hocalarına vefa duygularının ifadesi olarak birer teşekkür belgesi takdim etti.

2022-2013 Öğretim yılının tamamlanması nedeniyle, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı İletişim Bilimleri Yüksek Lisans öğrencileri, Adapazarı Elegante Cafe Restaurant’da düzenledikleri güzel bir yıl sonu etkinliğinde, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve kendilerinden ders aldıkları hocaları; İletişim Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Eskicumalı, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Bostancı, Doç. Dr. Nesrin Akıncı Çötok, Doç. Dr. Kadriye Kobak ve Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Öztunç ile bir araya geldi.

ÖĞRENCİLER HOCALARINI SĞIRLADI

Akşam yemeği ve müzik dinletisi organizasyonda kendilerine ayrılan özel mekanda, Dekan ve akademisyen hocalarını ağırlayan öğrenci gurubunda; Büşra Özçelik, Ceren Ziyrek, Mustafa Tuncalı, Pınar Mavlay Baqal ve S. Levent Bayri, ile Şehit Fethi Sekin İlkokulu Müdürü Enis Abayoğlu, müdür yardımcısı Esin Akbal, sınıf öğretmenleri Didem Çiftçi, Filiz Kadirhanoğulları, Nilüfer Kök ve Yasin Badır yer aldı.

Şule Bayri’nin açılış konuşması ve programı takdimiyle başlayan etkinlikte, Sakarya Akademik Sanat ve Kültür Derneği (SASKÜD) Başkanı Gaye Doğan ve yönetim kurulu üyeleri; Selçuk Sakaoğlu, Şule Bayri ve Sakarya’nın sevilen müzisyeni Sefer Beyenal’ın gitarı eşliğinde konuklara müzik dinletisi sunuldu.

ADINA ŞİİR YAZILAN ÜNİVERSİTE

Program boyunca gitarını adeta konuşturan Sefer Beyenal, esprili çağrıları ile programa herkesin katkı sunmasını isterken, “aranızda güzel şiir okuyanlar varmış…” diyerek, öğrencilerden Mustafa Tuncalı’yı sahneye davet etti. Tuncalı, öğrencilerden gazeteci S.Levent Bayri’nin mezuniyet anısına yazdığı “Sakarya Üniversitesi” adlı şiiri okudu.

Bayri’nin şiirini çok güzel yorumlayan Tuncalı büyük alkış aldı.

SEVİNÇ VE HÜZÜN BİR ARADA

Şiirin ardından tüm öğrenciler adına günün anlam ve önemine binaen konuşan S.Levent Bayri, eğitimlerinin tamamlanmasının ardından mezun olma heyecanı ile ayrılık hüznünü birlikte yaşadıklarını ifade ederek, mezuniyet sonrası öğrenci arkadaşları ve hocalarını unutmayacaklarını, her zaman görüşmeye devam edeceklerini belirtti. Programa ilgi göstererek katılımlarından dolayı Dekan ve hocalarına teşekkür eden Bayri, “Siz, tıpkı meyve yüklü eğilmiş dallar gibi tevazulu ve hoşgörülü bilim insanları ile tanışmaktan çok mutlu olduk.

Eğitim süresince görmüş olduğumuz derslerden büyük keyif aldık ve bizlere çok şey kazandırdınız. Çünkü “Eserden müessir’e yol vardır.” Bizler de sizin birer eseriniz olarak, aldığımız eğitimin hakkını verme yolunda gayret sarf edeceğimizden şüpheniz olmasın. Bizler, derslerimize gösterdiğiniz hassasiyet, yakın ilgi ve hayatımıza kattığınız bilgilerin değerini daima hatırlayacak ve sizleri hayırla yâd edeceğiz.

Bir Belçika atasözü der ki; “Hakiki sevgi ayrılıkta unutulmaz.” Bizler de sizleri asla unutmayacağız. Bugün burada sizlere “El’veda” demiyoruz, “El’vefa” diyoruz... Çünkü vefası olanın vedası olmaz. Üzerimizde hakkı ödenmez bir emeğiniz var… Bu buluşmada küçük de olsa vefamızı göstermek, ders dışında da sizlerle bir arada olmak istedik. Davetimize eksiksiz icabet ettiğiniz için tüm arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız..

Bizlere, mezuniyet sonrası da kapılarınızın her zaman açık olduğunu söylemeniz ise bizleri son derece memnun ediyor. Birlikteliğimiz inşallah bundan sonra da sürecek…

Eğitim süresince öğrenci arkadaşlarımızla da çok güzel dostluklar edindik. Onlarla da mezuniyet sonra bağlarımız kopmayacak inşallah. Güzel projeler ve etkinliklerde yine bir araya geleceğiz… Çünkü inanıyoruz ki; “Birleşmek başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir; birlikte çalışmak başarıdır.”

Bize bu mezuniyet heyecanını yaşatan, başta Sakarya Üniversitemizin Rektörü, çok değerli hocam; Sayın Prof. Dr. Hamza Al’a, Sosyal Bilimler Enstitümüze, İletişim Fakültesi Dekanı çok değerli hocam Sayın Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve yüksek lisans eğitimi aldığımız siz çok değerli hocalarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.

Konuşmamı şu güzel sözle bitirmek istiyorum:

‘Sevdiğimiz insanların sevgisini hissetmek hayatımızı besleyen güneş gibidir.’

Günleriniz hep güneşli olsun…

Programımıza değerli katılımlarınız çok teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ADIGÜZEL: KAPIMIZ SİZLERE HER ZAMAN AÇIK

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel yaptığı konuşmada, organizasyonu düzenleyen tüm öğrencilere teşekkür ederek mezuniyetlerini kutladı ve başarılarının devamını diledi. Dekan Adıgüzel, öğrencileri Bayri’nin yaptığı konuşmayı çok duygulu ve anlamlı bulduğunu ifade ederek, mezuniyetleri sonrası da üniversitenin kapılarının tüm mezunlara daima açık olduğunu ve birlikteliklerinin devam edeceğini söyledi.

YEMEK SONRASI EĞLENCE

Birlikte sohbet ortamında yenen keyifli bir akşam yemeğinin ardından, organizasyona büyük renk katan Sakarya Akademik Sanat ve Kültür Derneği (SASKÜD) Başkanı Gaye Doğan ve yönetim kurulu üyeleri; Selçuk Sakaoğlu ve Şule Bayri, Sakarya’nın sevilen müzisyeni Sefer Beyenal’ın gitarı eşliğinde seslendirdikleri birbirinden güzel eserlerle konuklara adeta müzik ziyafeti verdi.

Programın ilerleyen saatlerinde sahneye davet edilen konuklar da büyük bir coşku içerisinde şarkılara eşlik etti.

TEŞEKKÜRLERİNİ BELGELEDİLER

Programın sonunda öğrenciler hocalarına, kendilerine öğretim süresince verdikleri emeklerine karşı bir vefa ifadesi olarak; “Üniversitemizin 2022-2023 Öğretim Yılında aldığımız eğitim sürecinde gösterdiğiniz hassasiyet, yakın ilgi ve hayatımıza kattığınız değerli bilgileri daima hatırlayacağız. Eğitimin başarı ile tamamlanması vesilesi ile 5 Haziran 2023 tarihinde düzenlediğimiz yıl sonu etkinliğimize katılımızdan dolayı sevgi ve şükranlarımızı sunarız.” ibareli birer teşekkür belgesi takdim etti. Dekan Adıgüzel ve akademisyenler de, öğrencilerinin bu yaklaşımlarından çok mutlu olduklarını ifade ederek teşekkür etti.

Birlikte hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından program sona ererken, öğrenciler de kendi aralarında oluşan güzel birlikteliği sürdürmek ve yine bazı proje ve organizasyonlar gerçekleştirmek için bir araya gelmek üzere vedalaştı.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni