Genel
Giriş Tarihi : 27-02-2024 13:05

TEB Okulları Müdürü Erkan Şen: Başarı mevcut zekanın nasıl kullanıldığı ile ilgilidir

Eğitim sistemine yeni bir soluk getiren Özel TEB Okulları, Anaokul - İlkokul - Ortaokul olarak Akademik eğitim gelişmelerine Uzman psikolog eğitim çalışmaları ile destekliyor.

TEB Okulları Müdürü Erkan Şen: Başarı mevcut zekanın nasıl kullanıldığı ile ilgilidir

Akademik çalışmalarının sınıf ortamında teorikte öğrenilen bilgilerin en az %40'ında uygulama esaslı çalışmalar ile pratiğe döküyor, Sportif, sanatsal ve teknolojik faaliyetlere de önem vererek eğitim ve öğretim yapıyor. Psikolojik ve mental olarak öğrenmeye hazırlanan öğrenciler bir çok farklı alanları, atölyeleri bahçeyi ve hatta her materyali akademik eğitime entegre ederek eğlenerek öğrenme ile kalıcı öğrenme gerçekleştiriyor.

Öğrenmenin ve akademik çalışmaların eğlenceli olarak yürütülmesi sağlanan okulda kendisi ile barışık mutlu çocukların her öğretiyi kolayca öğrenebildiği ve daha uzun sürelerde aklında tutmasıyla başarıları da yükseliyor.

Bu sistemle başarının kaçınılmaz olduğunu belirten Kurucu Müdür Erkan Şen, "Her öğrenci en az bir alanda başarılı olabilecek donanıma sahiptir. Başarı ise zeka seviyesi ile ilgili değil, mevcut zekanın nasıl kullanıldığı ile ilgilidir" dedi.

 

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni