Genel
Giriş Tarihi : 06-12-2022 17:53   Güncelleme : 06-12-2022 17:53

Akçay ve Karayel, BBP’ye katıldı

Bir süre önce partilerinden istifa eden İksan Akçay ve Mustafa Karayel, göreve geldiği günden bu güne yaptığı seviyeli siyaset ile partili partisiz bir çok kişinin taktirini kazanan Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar’ın teklifi üzerine Büyük Birlik Partisi’ne katıldı

Akçay ve Karayel,  BBP’ye katıldı

Bir süre önce partilerinden istifa eden İksan Akçay ve Mustafa Karayel, göreve geldiği günden bu güne yaptığı seviyeli siyaset ile partili partisiz bir çok kişinin taktirini kazanan Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar’ın teklifi üzerine Büyük Birlik Partisi’ne katıldı. 

Büyük Birlik Partisi (BBP)Sakarya’da üye sayısını arttırmaya devam ediyor. BBP Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar, partiye yeni katılan üyelere parti hizmet binasında gerçekleşen program ile rozet taktı. Onlarca yeni üyenin katılım sağladığı programda İl Yönetimi ile bazı İlçe Başkanları da hazır bulundu. 

Akçay; Bayar’ın davet üzerine BBP’ye katıldım

BBP’ye katılanlar arasında yer alan İksan Akçay, konuşmasında, Otuz yılı aşkın bir zamandır ülkücü hareketin içinde olduğunu belirterek, “ Uzun yıllardan beri de Erenler ilce teşkilatında il Teşkilatında görevler aldım.  Gençlik kolları muhasiplik yerel seçimlerden sorumlu başkan yardımcılıklarından ilçe başkan yardımcılığı yaptım.  Erenler İlçesinde de sandık görevlisi, müşahitlik, okul sorumluluğu mahalle temsilciliği de yaptım. Bir Çok Partiden değişik Makamlar için teklifler aldım hiç birini kabul etmedim. Sonrasında  İYİ  Parti kurucu  il yöneticiliği ve kurucu ilce başkanlığı  görevlerinde bulundum. BBP Partisi İl Başkanlığına Atandığı bir günden beri seviyeli siyaset yapan yıllardan beri ulusal ve yerel bazda üst düzey yöneticilik yapan Cengiz Bayar Başkanımın daveti üzerine BBP de aktif siyaset yapmaya karar verdim. Değerli Başkanımla çok güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bu gün buraya yalnız gelmedim. Bir çok arkadaşımla birlikte BBP saflarına katılıyoruz” dedi.

Akçay; Seve seve kabul ettim

İksan Akçay ardından söz alan Mustafa Karayel ise konuşmasında; “Yıllardan beri Sakarya’da Siyaset yapıyorum. 2 yıl MHP de çeşitli kademelerinde görev aldım.5 yılda İYİ Parti disiplin kurulunda gençlik kolları başkanlığı ve bağlar mahalle sorumlusu olarak görev yaptım. Seçimler de bina sorumlusu olarak görev aldım. Daha üst düzey yöneticilik teklifleri almama rağmen kabul etmedim ve Partiden istifa ederek BBP’de siyaset yapmaya karar verdim. Benim  bu kararı almamda en büyük etken Cengiz Bayar Başkanımla Siyaset yapma arzumdu Değerli Başkanımı tanıyorum nasıl bir yönetici olduğunu biliyorum. Kendisine güveniyorum yapmış olduğu teklifini seve seve kabul edeceğimi bildirdim. Bu gün buradayım” diyerek bunun henüz bir başlangıç olduğunu çok daha kalabalık katılımlar yaşanabileceğini söyledi.

Bayar; Partimize hoş geldiniz

Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar rozet takma töreninde yaptığı konuşmasında; “Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinde, Genel Başkanımız Mustafa Desteci’nin önderliğinde yurt genelinde olduğu üzere Sakarya’da da  parti çalışmalarımız devam etmektedir.  Göreve geldiğimden bu güne gerek İl yönetimim gerekse İlçe Başkanlarımız ile uyumlu bir çalışma içeresindeyiz. Bu günde bu çalışmalarımızın neticelerinden biri olan rozet takma törenimizde bir aradayız. Partimize bu gün katılım sağlayan değerli dava arkadaşlarımıza İl yönetim kurulum adına partimize hoş geldiniz diyorum.  Genel seçimlere kadar parti üye sayımızı arttıracağız. Partimizin İl genelinde önemli bir üye sayısına ulaşacağı inancındayım” diyerek önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir rozet takma töreni düzenleyeceklerini ifade etti.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni