Genel
Giriş Tarihi : 06-12-2022 17:52   Güncelleme : 06-12-2022 17:52

Akyazı’dan Yeşilay’a güçlü destek

Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele de 102 yıldır sürdüğü hizmetlerini daha fazla kitleye aktarabilmesi ve ücretsiz hizmetlerini sürdürebilmesi için kamu olmak üzere özel sektöründe desteğini alarak devam ediyor

Akyazı’dan Yeşilay’a güçlü destek

Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele de 102 yıldır sürdüğü hizmetlerini daha fazla kitleye aktarabilmesi ve ücretsiz hizmetlerini sürdürebilmesi için kamu olmak üzere özel sektöründe desteğini alarak devam ediyor.

Tüm ilçelere hizmetlerini ulaştırmak için ilçe temsilcilerini belirleyen Yeşilay’a en güçlü desteklerden biri Akyazı’dan geldi. Akyazı İlçe Temsilciliği ile birlikte Akyazı’da faaliyetlerini sürdüren Sunparadise şirketi tarafından Yeşilay Sakarya Şubesi ağırlanarak işbirliği alanlarını konuşma fırsatı buldular. Yeşilay’a maddi ve manevi desteklerini belirten şirketin Genel Müdürü Çağatay Bölükbaşı, bağımlılıkla mücadelede personellerine yönelik eğitim çalışmaları olmak üzere birçok noktada Yeşilay’a fabrika kapılarını açmak istediklerini ve Yeşilay’ın desteklenerek daha fazla insanın hayatına dokunmasının kıymetli olduğu söyledi.

Desteklerini bekliyoruz

Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Arzu Çakır; ‘Önleyici hizmetlerle insanımızın ve gençlerimizin hiç başlamaması sağlamaya yönelik proje ve çalışmalarımızı yürütürken, YEDAM hizmetimizle bağımlı bireyleri tedavi ediyoruz. Tüm hizmetlerimizi ücretsiz sürdürürken Sakarya’mızda faaliyet gösteren şirketlerimizin bizi desteklemelerini kıymetli buluyoruz. Bu mücadele ancak topyekun yapılarak başarıya ulaşabilir. Vergiden Düş uygulaması ile şirketlerimiz, vergilerini bağımlılıkla mücadeleyi sürdürebilmesi için Yeşilay’a bağışlayabiliyorlar. Kanun da buna imkan veriyor. Bu güzel emsali oluşturan şirketimize teşekkür ediyor, diğer şirketlerimizin de aynı teveccühle desteklerini alacağımızı biliyoruz.’ dediği toplantı sonrası ziyaret sonlandırıldı.

Yeşilay Hakkında

1920 yılında faaliyetlerine başlayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden; ulusal ve uluslararası düzeyde önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol bağımlılığıyla mücadele hedefiyle kurulmuş; kuruluşundan günümüze SAKARYA ŞUBESİ YEŞİLAY SAKARYA ŞUBESİ Mithatpaşa Mah. Milli Egemenlik Cad. No:46, Adapazarı 54100 SAKARYA sakarya@yesilay.org.tr yesilay.org.tr bağımlılık türleri arttıkça Yeşilay’ın tüzüğüne yeni çalışma alanları eklenmiştir. Alkolden sonra tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı mücadele alanlarına dâhil olmuştur. Türkiye genelinde 120 Yeşilay şubesi, dünya genelinde 95 Ülke Yeşilayı bulunmaktadır. 2015 yılında Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Türkiye genelinde ve KKTC’de toplam 105 yerde, bağımlı bireyler ile yakınlarına ücretsiz psikososyal hizmet desteği sağlamaktadır. 115 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmeti de bulunmaktadır. Toplumu bağımlılıklardan korumak ve bilinçlendirmek için yaptığı çalışmalarından dolayı Yeşilay, 1934 yılından bu yana “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer almaktadır. Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) Özel Danışmanlık Statüsüne ve Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) “Türkiye Mükemmellik Ödülü’ne” sahiptir.

Bahtiyar BodurBahtiyar Bodur

Genel Yayın Yönetmeni